چرا هند در حال بازبینی سیاست نفت و گاز خود است؟

چرا هند در حال بازبینی سیاست نفت و گاز خود است؟
خلاصه اخبار

هند در حال تغییر سیاست خود در مورد جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی بیشتر و اکتشاف در میادین نفت و گاز خودش است.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، هند در حال تغییر سیاست خود در مورد جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی بیشتر و اکتشاف در میادین نفت و گاز خودش است. هدف این تغییر سیاست، تقویت تولید داخلی هیدروکربن از طریق جذب سرمایه گذاران خصوصی و خارجی با جیب های پر پول است.

با این تغییر در سیاست تولیدکنندگان حالا می‌توانند طبق یک بیانیه رسمی در مورد تغییرات جدید قوانین ، با آزادی در مورد قیمت گذاری و بازاریابی در قراردادهای آینده عمل کنند. تمام بلوک های نفت و گاز در آینده بر اساس تعهد خریداران به کار اکتشاف به مزایده گذاشته می‌شوند.

این تغییر در قراردادها شامل حوزه‌های نفتی رسوبی که قبلا ایجاد شده‌اند نمی‌شود،به اینها میادین گروه یک می گویند که عبارتند از کریشنا گوداواری، بمبئی، راداستان و آسام. تولید اقتصادی در این حوزه‌ها در بالاترین حد قرار دارد. در این حوزه های گروه یک، تولیدکنندگان نفت و گاز باید سهمی از درآمد خود را به دولت هند بپردازند اما در حوزه‌های کمتر توسعه یافته گروه دو و سه تولیدکنندگان نفت از امتیاز جدیدی برخوردار هستند و لازم نیست هیچ درصدی از سود خود را به جایی بپردازند. شرکت های تولیدی در این مناطق تنها باید یک حق امتیاز معمولی نفت و گاز طبیعی را بپردازند که رقم بسیار پایینی است.

طبق بیانیه رسمی دولت هند در مورد تغییر سیاست، برای تسریع و تسهیل تولید، امتیاز انحصاری در صورتی قابل اجراست که تولید ظرف چهار سال برای حوزه‌های روی خشکی و بلوکهای آبهای کم عمق و ظرف 5 سال در بلوکهای آب‌های عمیق و خیلی عمیق از زمان عقد قرارداد آغاز شود.

درست یک روز پس از تأیید این تغییر سیاست توسط کابینه هند، شرکت انرژی نفت و گاز آتلانتیک، خلیج و پسیفیک مانیلا که مقر آن در فیلیپین است، افزایش تولید خود را در هند اعلام کرد. در اول مارس ،هیئت ناظر بر نفت و گاز طبیعی هند به این شرکت اجازه داد تاسیسات گاز طبیعی بسازد. این شرکت فیلیپینی قراردادهایی برای 9 منطقه از 50 منطقه جغرافیایی هند را برنده شد. این دومین دور مزایده ها برای گاز طبیعی در سراسر هند بود.