چرا باید به عملکرد بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ امیدوار بود؟

چرا باید به عملکرد بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ امیدوار بود؟
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، اینده‌ی بیت‌کوین به‌طور گسترده در جامعه‌ی رمزارزی مورد بحث قرار می‌گیرد. رسانه‌ها به تعداد ۳۷۱ مرتبه از عبارت «مرده» برای بیت‌کوین استفاده کرده‌اند. با این وجود بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار، توانسته بارها شرایط نزولی حاکم بر بازار را تحمل کرده و ان را پشت سر بگذارد. […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

اینده‌ی بیت‌کوین به‌طور گسترده در جامعه‌ی رمزارزی مورد بحث قرار می‌گیرد. رسانه‌ها به تعداد ۳۷۱ مرتبه از عبارت «مرده» برای بیت‌کوین استفاده کرده‌اند. با این وجود بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار، توانسته بارها شرایط نزولی حاکم بر بازار را تحمل کرده و ان را پشت سر بگذارد. در این مقاله دلایل امیدواری به اینده‌ی بیت‌کوین و عملکرد چشمگیر ان در سال ۲۰۲۰ بررسی می‌شود.

 

نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی می‌شود در ۱۷ می ۲۰۲۰ پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین نصف شود. در نتیجه پاداشی که ماینر‌ها برای افزودن هر بلاک به شبکه دریافت خواهند کرد نصف خواهد شد. این رویداد که از ان به عنوان Halving یاد می‌شود، بر انتشار رمزارز بیت‌کوین تاثیر می‌گذارد. Halving پیش رو، سومین رویداد از این نوع در تاریخچه‌ی بیت‌کوین خواهد بود.

در سال ۲۰۱۲ که اولین رویداد Halving بیت‌کوین اجرا گردید، پاداش استخراج هر بلاک از ۵۰ بیت‌کوین به ۲۵ بیت‌کوین کاهش یافت. دومین رویداد Halving که در ژوین ۲۰۱۶ اجرا شد، پاداش استخراج به ۱۲٫۵ بیت‌کوین کاهش یافت. به‌طور طبیعی در رویداد پیش رو پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین به ۶٫۵ بیت‌کوین کاهش خواهد یافت.

بر اساس گزارش کوینیت، پس از هر رویداد Halving قیمت بیت‌کوین به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است. این موضوع در بازار غیرعادی به نظر نمیرسد زیرا بر اساس اصول پایه‌ی اقتصاد؛ با کاهش عرضه و ثابت ماندن و یا افزایش تقاضا، قیمت افزایش خواهد یافت.

بیت‌کوین به عنوان یک دارایی امن

بازار‌های مالی در این ماه شرایط پر اشوبی را تجربه کرده‌اند. قیمت طلا به عنوان یک پناهگاه امن از بازار سهام به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است و بیت‌کوین نیز شرایط مشابهی را گذرانده است. در حقیقت بسیاری از طرفداران بیت‌کوین و کارشناسان این صنعت، بیت‌کوین را به عنوان «دارایی امن» و پناهگاهی از سقوط بازارهای مالی عنوان کرده‌اند.

عرضه‌ی رمزارز شرکت فیسبوک

رمزارز فیسبوک با نام Libra که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود، در جامعه‌ی رمزارزی بسیار مورد بحث قرار گرفته است. این موضوع توجه زیادی را به سوی بیت‌کوین و دیگر رمزارزها جلب کرده است. با وجود تفاوت زیاد Libra با بیت‌کوین، راه‌اندازی رمزارز فیسبوک نشان می‌دهد که استفاده از رمزارزها همچنان ادامه خواهد یافت.

Libra همچنین مورد توجه قانون‌گذاران ایالات متحده امریکا قرار گرفته است و چندین جلسه در این رابطه در کنگره امریکا برگزار شده است. بعلاوه، رییس خزانه‌داری انگلیس اظهار داشت که قصد ندارند Libra یا تکنولوژی بلاکچین را متوقف کنند.

بیت‌کوین در مقابله با تورم

بی‌ثباتی اقتصادی بسیاری از کشور‌های جهان را تهدید می‌کند، ونزویلا و اژانتین در چند سال گذشته این شرایط را تجربه کرده‌اند. اگرچه بیت‌کوین با شرایط پذیرش گسترده فاصله زیادی دارد، رمزارزها می‌توانند در برخی کشور‌هایی که در جستجوی رفع مشکلات اقتصادی هستند به عنوان یک راه‌حل استفاده شود.

بیت‌کوین دارای نرخ تورم از پیش برنامه‌ریزی شده است. در حقیقت نرخ تورم بیت‌کوین سالیانه ۳٫۷ درصد بوده و بر خلاف تورم در بازارهای مالی بر پایه‌ی ارز فیات تغییر نمی‌کند.

پذیرش گسترده

همانطور که اشاره گردید، بیت‌کوین پیش از دست‌یابی به شرایط پذیرش گسترده باید مسیر طولانی را طی کند. با این وجود خبرهای امیدوار کننده‌ای از کشور نیوزلند منتشر می‌شود، به‌طوری که کارفرمایان می‌توانند حقوق پرسنل خود را به بیت‌کوین پرداخت کنند و مالیات نیز از همین روش پرداخت خواهد شد. بعلاوه شرکت‌های بزرگی همانند فیسبوک،Overstock و توییتر فعالیت خود را در حوزه رمزارزی اغاز کرده‌اند.

کمیابی

 تنها ۲۱ میلیون بیت‌کوین استخراج خواهد شد و در شبکه‌ وجود خواهد داشت. از انجایی که بیت‌کوین دارای محدودیت است، می‌توان ان را با نقره و طلا مقایسه کرد. اگرچه مقدار دقیق فلزات گرانبها بر روی کره زمین نامشخص است، این فلزات دارای منابع محدودی هستند و حمل و نقل ان‌ها دشوار است. به‌طور مشابه بیت‌کوین را می‌توان تنها با چند کلیک منتقل کرد و این موضوع را می‌توان به عنوان بزرگترین مزیت این ارز دیجیتالی محسوب کرد.

انتظار می‌رود در نهایت بیت‌کوین در همبستگی با طلا و نقره به سطوح قیمتی بسیار بالاتری برسد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.