چالش های ترامپ در نشست گروه هفت

چالش های ترامپ در نشست گروه هفت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، اجلاس گروه هفت با میزبانی فرانسه امسال در حالی برگزار می شود که رییس جمهوری امریکا پیش از این با تصمیمات خویش تا حدود زیادی نظم جهانی را بر هم زده بود. ترامپ که هم اکنون در داخل واشنگتن منزوی تر شده است در حالی برای حضور در […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، اجلاس گروه هفت با میزبانی فرانسه امسال در حالی برگزار می شود که رییس جمهوری امریکا پیش از این با تصمیمات خویش تا حدود زیادی نظم جهانی را بر هم زده بود.
ترامپ که هم اکنون در داخل واشنگتن منزوی تر شده است در حالی برای حضور در اجلاس گروه هفت باید حاضر شود که لیستی از چالش ها در انتظار وی است.
از جمله چالش های نشست گروه هفت می توان به نگرانی در مورد افزایش رکود جهانی و تنش امریکا با متحدین در مورد روابط تجاری، ایران و روسیه اشاره کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ترس از رکود اقتصادی در حال افزایش است، به این معنی که هم اکنون نیاز به همکاری و یک پاسخ جمعی ضروری محسوب می شود . با این حال ترامپ در حالی المان را به دلیل مشکلات اقتصادی خود مورد سرزنش قرار می دهد که ممکن است مجبور شود به برلین و دیگر متحدین برای مقابله با تعرفه های چین بر کالاهای امریکا متوسل شود.
ادامه رویکردهای تلافی جویانه توسط دولت ترامپ باعث کندی روند رشد اقتصادی شده و هشدارهای سیاسی برای انتخاب مجدد وی افزایش یافته است.
ترامپ امروز در حالی با امانویل مکرون رییس جمهوری فرانسه دیدار کرد که وی پیش از این پاریس را بر اعمال تعرفه بر کالاهای فرانسوی مورد تهدید قرار داده بود.
دیدار رییس‌جمهور فرانسه با رییس‌جمهور امریکا یک روز پس از دیدار مکرون با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاریس انجام می‌شود. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران مباحثات خود با رییس‌جمهور فرانسه را خوب و سازنده توصیف کرده بود.
نشست گروه هفت از امروز در بیاریتز فرانسه اغاز شده و سران کشورهای امریکا، انگلیس، کانادا، فرانسه، المان، ایتالیا و ژاپن در ان حضور دارند. این گروه تا سال ۲۰۱۴ با نام گروه ۸ شناخته می‌شد و روسیه هم عضو ان بود اما با ضمیمه شدن شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه، روس‌ها از این گروه کنار گذاشته شدند.