پیونگ‌یانگ: تمدید تحریم‌های امریکا علیه کره شمالی یک «اقدام خصمانه» است

پیونگ‌یانگ: تمدید تحریم‌های امریکا علیه کره شمالی یک «اقدام خصمانه» است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، رسانه‌های دولتی «پیونگ‌یانگ»، امروز (چهارشنبه) اقدام اخیر آمریکا در تمدید تحریم‌های کره شمالی را یک «اقدام خصمانه» توصیف کردند. اول تیرماه، دفتر اطلاع‌رسانی کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا با توجه به «ادامه وجود مواد شکافت‌پذیر قابل استفاده در تسلیحات در شبه‌جزیره کره و تهدید غیرمعمولی که این مطلب […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، رسانه‌های دولتی «پیونگ‌یانگ»، امروز (چهارشنبه) اقدام اخیر آمریکا در تمدید تحریم‌های کره شمالی را یک «اقدام خصمانه» توصیف کردند.

اول تیرماه، دفتر اطلاع‌رسانی کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا با توجه به «ادامه وجود مواد شکافت‌پذیر قابل استفاده در تسلیحات در شبه‌جزیره کره و تهدید غیرمعمولی که این مطلب برای امنیت ملی، اقتصاد و سیاست خارجی آمریکا ایجاد کرده» فرمان‌های اجرایی روسای‌جمهور قبل را که از سال ۲۰۰۸ اجرایی شده و اعلام «وضعیت اضطرار ملی» علیه کره شمالی را تمدید می‌کند.

رسانه‌های کره شمالی، این اقدام آمریکا را یک چالش واضح و آشکار برای نشست باصطلاح تاریخی سال گذشته میان ترامپ و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در «سنگاپور» تلقی کردند.

بنا به گزارش رویترز، کاخ سفید هفته گذشته، 6 فرمان اجرایی را تمدید کرد که شامل تمدید تحریم‌ها بر برنامه اتمی و موشکی کره شمالی به مدت یکسال دیگر می‌شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از یکی از سخنگویان وزارت خارجه این کشور که خواست نامش فاش نشود، این اقدام آمریکا را «نمایش خصمانه‌ترین اقدامات» توصیف کرد.

ترامپ در حالی این تحریم را یک سال دیگر تمدید کرد که کره شمالی برای مهیا شدن زمینه ملاقات «کیم جونگ اون» و رئیس‌جمهور آمریکا در سنگاپور، ۳ خرداد، تونل‌های انجام آزمایش‌های هسته‌ای خود را که با نام سایت «پونگیه‌ری» شناخته می‌شد، در برابر دیده خبرنگاران بین‌المللی منفجر کرد.

از طرف دیگر، بعد از این دیدار، همچنین گفته شد که کیم جونگ اون، دعوت ترامپ برای سفر به واشنگتن‌ دی. سی. برای برگزاری دور بعدی مذاکرات را پذیرفته است.

اخیراً اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه، ترامپ شخصاً نامه‌ای را برای رهبر کره شمالی نوشته و برای وی ارسال کرده است و این نامه حاوی مطالب مهمی است.

این در حالی است که ترامپ نیز در ماه ژوئن گفته بود که نامه‌ای «بسیار گرم و صمیمانه» از سوی کیم دریافت کرده و احتمال دارد دیدار سوم با او را در آینده نزدیک برگزار کند.

سران آمریکا و کره شمالی تا کنون دو بار با یکدیگر دیدار و بر سر مسائلی مانند خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره و رفع تحریم‌های واشنگتن علیه پیونگ‌یانگ مذاکره کرده‌اند. بعد از اینکه کیم جونگ اون در دیدار اول با وعده آمریکا برای تعلیق تحریم‌ها، اجرای برخی اقدامات هسته‌ای‌زدایی را پذیرفت، دیدار دوم اما به دلیل بدعهدی ترامپ و زیر پا گذاشتن قول رفع تحریم‌ها به شکست انجامید.