پیش بینی قیمت 63 دلاری نفت برای سال جاری میلادی

پیش بینی قیمت 63 دلاری نفت برای سال جاری میلادی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، انتظار می رود بازارهای نفت در نیمه دوم 2019 و سال اینده علیرغم نشانه‌های رکود اقتصادی، به خاطر کاهش تولید و بهبود تقاضا متعادل شود.طبق گزارش اقتصاددانان اکسفورد:« ما در حال حاضر پیش بینی خود را از تولید ناخالص داخلی جهان و تولید صنعتی پایین می اوریم ولی […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، انتظار می رود بازارهای نفت در نیمه دوم 2019 و سال اینده علیرغم نشانه‌های رکود اقتصادی، به خاطر کاهش تولید و بهبود تقاضا متعادل شود.طبق گزارش اقتصاددانان اکسفورد:« ما در حال حاضر پیش بینی خود را از تولید ناخالص داخلی جهان و تولید صنعتی پایین می اوریم ولی با توجه به کاهش نرخ بهره در امریکا و اقدامات محرک اقتصادی در کشورهای دیگر، خطر رکود در 2020 همچنان پایین است». ترس از رکود به خاطر جنگ های تجاری بین امریکا و چین افزایش یافته و سهام امریکا سقوط کرده است. کاهش تولید اوپک و متحدانش به تعادل بازارهای نفت جهان کمک می کند.این گزارش می گوید:«بازار نفت از یک دوره عرضه بیش از حد عبور کرده ولی از نظر زیرساختی، این شرایط بد فعلاً پایان یافته است. در زمینه عرضه، گروه اوپک و متحدانش به سختی برای حمایت از قیمت نفت کار می کنند و تعهد انها به قرارداد کاهش تولید بسیار بالا بوده و در جولای به 134 درصد رسیده است». تمام تولیدکنندگان نفت از قرارداد کاهش تولید پیروی نمی کنند ولی همکاری گسترده‌ای بین ان‌ها به رهبری عربستان سعودی وجود دارد.اوپک، روسیه و سایر متحدان 1.2 میلیون بشکه در روز از تولید نفت خود کم کرده اند و باعث افزایش قیمت نفت شده اند. این قرارداد که در ژوین منقضی شد، تا مارس 2020 تمدید شده است.بر اساس این گزارش چالش بعدی برای اوپک در راه است ولی طبق پیش بینی ها بازار نفت برای ادامه سال جاری و سال اینده نسبتاً متعادل خواهد بود.این گزارش همچنین گفت که تقاضای نفت در نیمه اول 2019 پایین بوده ولی به نظر می رسد در ادامه بهبود خواهد یافت. پیش بینی قیمت نفت برنت در 2019 تا 63 دلار در هر بشکه نسبت به 66 دلار قبلی پایین امده و قیمت ان برای 2020 هم  62 دلار در هر بشکه اعلام شده است، در حالی که قبلاً 63 دلار پیش بینی شده بود. در حال حاضر نفت برنت کمی بالاتر از 59 دلار در هر بشکه و نفت خام امریکا 54 دلار در هر بشکه معامله میشود. یکی از بزرگترین مشکلات برای پیش بینی قیمت نفت این است که رشد تقاضای جهانی نفت به طرز قابل توجهی در نیمه اول 2019 کاهش یافته و از 1.1 درصد 2018 به 0.6 درصد رسیده است. دلیل این کاهش می تواند هوای گرم زمستان در برخی کشورهای مهم مصرف‌کننده و سیل های شدید در امریکا باشد.  تقاضا تحت تاثیر مشکلات خط لوله روسیه هم قرار گرفته است ولی در نیمه دوم 2019 و در 2020 بهبود خواهد یافت. ولی در اوپک نقاط قوتی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند. عراق، لیبی و نیجریه در حال تقویت تولید خود هستند که ممکن است باعث عرضه بیش از حد نفت به بازار شود.لیبی در حال حاضر در قرارداد کاهش تولید اوپک قرار ندارد و تولید ان 60 درصد به صورت سالانه در جولای افزایش یافته است. عراق در قرارداد هست ولی تولید ان تا 4.9 میلیون بشکه در روز در جولای افزایش یافته که 4 درصد به صورت سالانه رشد داشته است. این گزارش همچنین گفت که قیمت طلا و نقره افزایش یافته است ،در حالی که اکثر فلزات صنعتی به خاطر ترس از رکود در این ماه کاهش داشته اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها