پیش بینی قیمت طلا و سکه 29 شهریور 1402 / 3 روند بازار طلا در یک روز!

پیش بینی قیمت طلا و سکه 29 شهریور 1402 / 3 روند بازار طلا در یک روز!
خلاصه اخبار

قیمت طلا و سکه امروز هر سه روند افزایشی، کاهشی و خنثی را داشت. برخلاف افزایش قیمت دلار قیمت سکه کاهشی شد و قیمت طلا نیز بر مدار افزایش قیمت انس جهانی طلا چرخید. معامله‌گران بازار طلا اما معتقدند قیمت‌ها در این بازار پایین‌تر نمی‌آید.

به گزارش تجارت‌نیوز روند قیمت طلا و سکه در روز جاری نامتوازن بود. امروز قیمت دلار افزایش داشت اما بازار فلز زرد بدون توجه به این افزایش هر سه نوسان افزایشی، کاهشی و خنثی را داشت. گفتنی است قیمت طلای جهانی با رشد 11 دلاری نسبت به دیروز با قیمت 1935 دلار در حال معامله است. امروز قیمت طلا بر مدار قیمت انس چرخید اما قیمت سکه از افزایش 250 تومانی قیمت دلار تبعیت نکرد و قطعات سنگین کاهشی شد.

به اعتقاد فعالان بازار طلا، این بازار از ابتدای سال تا کنون افت 6 تا 10 درصدی داشته اما قیمت‌ها از مقدار فعلی پایین‌تر نمی‌آیند.

قیمت سکه و حباب 28 شهریور 1402

کاهش بیشتر قیمت در بازار طلا، بعید است

در همین راستا نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر در مورد قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «با توجه به رویدادهای سیاسی هفته گذشته رکود خاصی در بازار طلا و سکه حاکم شده است. این در حالی است که از ابتدای سال تا کنون بازار فلز زرد نوسان کاهشی داشته است.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، اونس جهانی طلا را فاکتوری اثرگذار بر بازار فلز زرد عنوان کرد و افزود: «زمانی که قیمت‌ها در بازارهای جهانی کاهش می‌یابد، به تبع در بازار داخلی نیز اثرگذار است. اگر چه زمانی اونس جهانی کاهش پیدا می‌کند، در مقابل نرخ ارز در کشور بالا می‌رود که این اتفاق بر صعودی شدن قیمت طلا و سکه اثرگذار خواهد بود.»

بذرافشان روند تقاضا در بازار طلا را کاهشی عنوان کرد و گفت: «تحت تاثیر شرایط اقتصادی، قدرت خرید مردم کم شده است. این در حالی است که روند تقاضا و قیمت در بازار فلز زرد رابطه در راستای هم است. یعنی زمان‌هایی که قیمت‌ پایین است مردم در انتظار کاهش‌های بیشتر هستند و تقاضا پایین است. وقتی قیمت‌ها افزایشی می‌شود تقاضا نیز افزایش می‌یابد.»

وی افزود: « از طرفی مردم نگران هستند که این کاهش قیمت بیشتر شود اما با توجه به رکود تقاضا و کاهش 10 درصدی قیمت‌ها در بازار طلا،‌ افت بیشتر در بازار فلز زرد نخواهیم داشت.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به اینکه وضعیت بازار طلا و سکه در روزهای آینده را چگونه پیش‌بینی می‌کند؟ گفت: «فعلا برای پیش‌بینی زود است اما اگر تقاضا بهتر شود پیش‌بینی می‌شود که یک مقدار نوسان افزایشی در قیمت‌ها داشته باشیم.»

سرگردانی سکه بهار در کانال 24 و 25 میلیونی

امروز 28 شهریور قیمت سکه امامی با کاهش 103 هزار تومانی در دسته کاهشی‌های بازار سکه قرار گرفت. این قطعه با قیمت 27 میلیون و 849 هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه بهار نیز کاهش 117 هزار تومانی داشت. این قطعه با این مقدار کاهش به کانال 24 میلیونی برگشت و با قیمت 24 میلیون و 989 هزار تومان معامله شد. این در حالی بود که این قطعه در لحظه نگارش این گزارش در کانال 25 و 24 میلیونی سرگردان بود. در روز جاری ربع‌ سکه نیز روند کاهشی داشت و با افت 50 هزار تومانی به کف کانال 10 میلیونی برگشت.

امروز نیم‌سکه و سکه گرمی بدون تغییر و با همان قیمت دیروز معامله شدند. نیم‌سکه با قیمت 15 میلیون و سکه گرمی با رقم پنج میلیون و 950 هزار تومان معامله شدند.

حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت

در روز جاری قیمت طلا افزایش داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای 18 عیار با رشد 30 هزار تومانی با رقم 10 میلیون و 141 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز رشد 6 هزار و 500 تومانی داشت و به رقم دو میلیون و 339 هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون 308 هزار تومان رسید.

در بیست و هشتمین روز از شهریور حباب قطعات سکه کاهشی شد. امروز حباب سکه ‌امامی 189 هزار تومان، سکه بهار 194 هزار تومان، نیم‌سکه 52 هزار تومان، ربع‌ سکه 76 هزار تومان و سکه گرمی 12 هزار تومان کاهش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *