پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته پیش رو / قفل معاملات در اولین روز بازگشایی بازار

پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته پیش رو / قفل معاملات در اولین روز بازگشایی بازار

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ نادر بذرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازار طلا و قیمت‌ها در اولین روز کاری پس از یک ماه تعطیلی توضیح داد: امروز ارزش اونس جهانی با رشد 47دلاری به 1831دلار رسیده و قیمت دلار هم از آخرین روز هفته پیش نسبت به روزهای قبل افزایش یافته و همین دو عامل باعث شد بهای طلا و سکه اندکی گران شود.

او به وضعیت تقاضا هم اشاره کرد و گفت: باوجود اینکه بازار طلا بعد از یک ماه تعطیلی متاثر از محدودیت‌های کرونایی شروع به کار کرده، اما همچنان رکود بازار ادامه دارد و در اولین روز معاملات شاهد تغییری در وضعیت خرید و فروش نیستیم.

به گفته این فعال بازار طلا، بنابراین تقاضا همچنان تاثیری در تغییر قیمت طلا و سکه ندارد و از آنجا که هنوز بحث برجام به سرانجام نرسیده مردم برای خرید و فروش طلا و سکه بلاتکلیف و نگران هستند و به نظر می‌رسد فعلا وضعیت با همین روال ادامه یابد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا ادامه داد: کاهش تقاضا علاوه بر اینکه باعث رکود بازار شده، در حباب سکه هم نمایان است به طوریکه امروز حباب سکه تمام از 300هزار هفته پیش به 200هزار تومان رسیده است.

بذرافشان با پیش‌بینی آینده بازار تصریح کرد: البته بارها گفته‌ام که به نظر من قیمت‌ها به ثبات رسیده و درصورت تغییر، پیش‌بینی می‌شود که نوسان آن در حد 5 تا 10درصد خواهد بود.

قیمت طلا و سکه 18اردیبهشت ماه 1400

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار تهران، قیمت سکه امامی 9میلیون و 400هزار و سکه طرح قدیم 9میلیون و 250هزار تومان است.

بذرافشان اضافه کرد: امروز قیمت نیم سکه به پنج میلیون و 100هزار، ربع سکه سه میلیون و 250هزار و سکه یک گرمی به یک میلیون و 850هزار تومان رسید؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای 17عیار به چهار میلیون و 30هزار و هر گرم طلای 18عیار به 928هزار تومان افزایش یافت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.