پیش بینی قیمت طلا تا هشتم آذر / معامله گران دست به عصا تا شروع مذاکرات

پیش بینی قیمت طلا تا هشتم آذر / معامله گران دست به عصا تا شروع مذاکرات

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبر‌خانی؛ تقریبا همه بازار‌ها منتظر شروع مذاکرات هسته‌ای هستند و بعد از آن همسو با اخبار بر‌جام حرکت خواهند کرد؛ اما با توجه به حساسیت بالای دلار به این مساله و واکنش سریع به اخبار، بازار‌های دیگر نظیر طلا، سکه و خودرو بلافاصله از دلار سیگنال می‌گیرند.

البته علاوه بر دلار، نوسانات او‌نس جهانی هم در روند بازار طلا تاثیر‌گذار است. حالا درحالی که دیروز قیمت طلا و سکه متاثر از روند نزولی دلار و تعطیلی بازار‌های جهانی کاهش یافته بود، با تغییر جهت دلار از عصر دیروز مسیر این بازار هم عوض شد.

بنابراین اگرچه او‌نس جهانی اولین معا‌ملات خود را با اندکی کاهش و در سطح 1844دلار شروع کرد، اما بالا رفتن قیمت دلار منجر به افزایش جزیی بهای طلا و سکه شد؛ به طوریکه امروز قیمت سکه طرح قدیم و جدید 100هزار، نیم سکه و ربع سکه هر کدام 50هزار، هر مثقال طلای خام حدود 20هزار و هر گرم طلای 18عیار شش هزار تومان در مقایسه با دیروز افزایش یافته است.

تقاضا و حجم معا‌ملات، سومین عامل موثر بر بازار طلاست که از ابتدای امسال به دلیل افزایش نوسانات قیمت و این روز‌ها، تحت تاثیر نزدیک شدن به برگزاری دور هفتم مذاکرات بر‌جام، به شدت کاهش یافته و نقشی در افزایش یا کاهش بهای طلا و سکه نداشته؛ اگرچه نبود تقاضا در روز‌هایی که بازار روند صعودی داشته، تا حدی مانع رشد بیشتر قیمت‌ها شده است.

بنابراین همانطور که فعالان این صنف هم اظهار می‌کنند، بیشترین تاثیر‌پذیری بازار طلا از روند دلار بوده و تا زمانی که نتیجه بر‌جام مشخص نشود و بازار ارز به آرامش نرسد، نوسانات قیمت طلا و سکه همپای دلار ادامه خواهد داشت.

حالا به گفته اعضای اتحادیه طلا، از آنجا که نوسان دلار کاهش یافته و تغییرات او‌نس هم چشمگیر نیست، قیمت طلا و سکه تا شروع مذاکرات افزایش چندانی نخواهد داشت و طی این مدت محدوده فعلی را حفظ خواهد کرد.

قیمت طلا و سکه 1 آذر ماه 1400

بر اساس آخرین قیمت‌های اعلام شده از معا‌ملات بازار طلای تهران، امروز ارزش هر مثقال طلای 17عیار تا پنج میلیون و 418هزار و قیمت هر گرم طلای 18عیار به یک میلیون و 251هزار تومان افزایش یافته است.

همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام طرح امامی به 12میلیون و 500هزار و بهای سکه بهار آزادی طرح قدیم به 12میلیون و 300هزار تومان رسیده است؛ امروز سکه فروشی‌ها نیم سکه را با قیمت شش میلیون و 450هزار، ربع سکه سه میلیون و 700هزار و سکه‌های یک گرمی را دو میلیون و 250هزار تومان می‌فروشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.