پیش بینی قیمت طلا برای فردا ۱۳اسفند/ استقبال بازار از افت قیمت دلار

پیش بینی قیمت طلا برای فردا ۱۳اسفند/ استقبال بازار از افت قیمت دلار

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین  فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت امروز بازار طلا توضیح داد: با توجه به کاهش حدود 7دلاری اونس جهانی و روند نزولی نرخ ارز امروز طلا و سکه با کاهش قیمت رو‌به‌رو شد تا جاییکه سکه امامی مجددا به کانال 10میلیون تومان بازگشت.

محمدولی ادامه داد: قیمت‌ها در بازار طلا مدتی است که به ثبات نسبی رسیده و نسبت به تغییرات نرخ ارز واکنش‌های هیجانی نشان نمی‌دهد، اما امروز بازار طلا به استقبال افت 200تومانی قیمت دلار رفته و به همین ترتیب ارزش طلا حدود 10هزار و سکه 300هزار تومان ارزان شده است.

به گفته رییس اتحادیه طلا، تقاضا همچنان برای طلا و سکه در سطح پایینی قرار دارد چراکه فرقی نمی‌کند قیمت‌ها افزایش یا کاهش یافته بلکه شرط بازگشت خریداران ثبات بازار است؛ ضمن اینکه نبود تقاضا حباب سکه را تا حدود 550هزار تومان پایین آورده است.

وی با پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار فردا بیان کرد: درصورت ادامه روند نزولی نرخ ارز و اونس جهانی، با توجه به نبود تقاضا در این بازار احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه وجود دارد.

قیمت طلا و سکه 12اسفند ماه99

محمدولی با اشاره به قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات ساعت (15:00) بازار تهران قیمت سکه امامی به 10میلیون و 850هزار و سکه طرح قدیم به 10میلیون و 500هزار تومان کاهش یافت.

رییس اتحادیه طلا اضافه کرد: نیم سکه با قیمت شش میلیون و 250هزار، ربع سکه سه میلیون و 900هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و 300هزار تومان فروخته می‌شود؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای 17عیار در بازار امروز به چهار میلیون و 590هزار و هر گرم طلای 18عیار به یک میلیون و 59هزار تومان رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.