پیش بینی قیمت طلا برای بعد از تعطیلات / طلا و سکه بخریم یا نه؟

پیش بینی قیمت طلا برای بعد از تعطیلات / طلا و سکه بخریم یا نه؟

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به قیمت‌های امروز طلا و سکه بیان کرد: باتوجه به تعطیلی بازارهای جهانی، ارزش اونس تغییری نکرده اما نرخ ارز نسبت به دیروز اندکی کاهش یافته که این عامل بر قیمت طلا و سکه تاثیر گذاشته است.

او ادامه داد: نوسان طلا و سکه به شدت کاهش یافته و درحال حاضر قیمت‌ها واقعی شده است بنابراین به تغییرات جزیی دلار و اونس واکنش زیادی نشان نمی‌دهد.

محمدولی با اشاره به تعطیلی بازارطلا تا پایان هفته جاری گفت: به نظر نمی‌رسد بعد از اتمام تعطیلات بازار تکان خاصی بخورد چراکه باوجود ثبات قیمت‌ها، هنوز وضعیت برجام مشخص نشده به همین دلیل فعلا کسی سراغ خرید و فروش طلا و سکه نمی‌رود.

رییس اتحادیه طلا درباره آینده قیمت‌ها اظهار کرد: اگر برجام به نتیجه مثبتی برسد به طور حتم منجر به افت نرخ ارز و در نتیجه کاهش قیمت طلا و سکه خواهد شد؛ در این بین هر خبری بازار ارز و طلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما از آنجا که قیمت‌ها واقعی شده، سقوط یا صعود چشمگیری در انتظار دلار و طلا نیست.

قیمت طلا و سکه 29فروردین ماه 1400

این فعال بازار طلا در پایان با تشریح قیمت‌های امروز گفت: بر اساس ارزش اونس جهانی طلا و قیمت دلار، امروز بهای هر مثقال طلای 17عیار چهار میلیون و 486هزار و هر گرم طلای 18عیار یک میلیون و 35هزار تومان است.

محمدولی اضافه کرد: همچنین قیمت هر قطعه سکه امامی به 10میلیون و 420هزار، سکه طرح قدیم 10میلیون و 200هزار، نیم سکه شش میلیون و 150هزار، ربع سکه و سکه یک گرمی به ترتیب به سه میلیون و 850 و دو میلیون و 150هزار تومان رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.