پیش بینی رشد ۳.۷ میلیون بشکه ای تولید نفت آمریکا تا ۵ سال آینده

پیش بینی رشد ۳.۷ میلیون بشکه ای تولید نفت آمریکا تا ۵ سال آینده
خلاصه اخبار

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد تولید نفت آمریکا تا ۲۰۲۳ ، ۳.۷ میلیون بشکه در روز رشد خواهد داشت که بیش از نیمی از رشد ۶.۴ میلیون بشکه‌ای ظرفیت کل تولید جهان تا آن زمان است. به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، فاتح بیرول مدیر آژانس بین المللی انرژی گفت کل تولید […]

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد تولید نفت آمریکا تا ۲۰۲۳ ، ۳.۷ میلیون بشکه در روز رشد خواهد داشت که بیش از نیمی از رشد ۶.۴ میلیون بشکه‌ای ظرفیت کل تولید جهان تا آن زمان است.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، فاتح بیرول مدیر آژانس بین المللی انرژی گفت کل تولید نفت آمریکا در 2025 تقریبا برابر با مجموع تولید روسیه و عربستان خواهد بود.
بیرول گفت رشد زیاد تولید شیل آمریکا کاملاً تعادل بازارهای نفت را بر هم خواهد زد.
گزارش نفت 2018 آژانس بین المللی انرژی از اوایل سال جاری پیش‌بینی می‌کرد که آمریکا طی 5 سال آینده عرضه نفت جهان را در دست بگیرد.
ظرفیت اوپک تا 2023 رشد چندانی نخواهد داشت، در حالی که بیشتر افزایش تولید از سوی کشورهای غیر اوپک خواهد بود که سردسته آنها آمریکاست. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد آمریکا تسلط بیشتری بر بازار جهانی نفت پیدا خواهد کرد.
تولید نفت آمریکا تا 2023 ، 3.7 میلیون بشکه در روز رشد خواهد داشت که بیش از نیمی از رشد 6.4 میلیون بشکه ای ظرفیت کل تولید جهان تا آن زمان است.
تولید کل نفت متعارف، شیل و گاز طبیعی مایع آمریکا تا 2023 به حدود 17 میلیون بشکه در روز می‌رسد. آژانس بین‌المللی انرژی در ماه مارس سال جاری اعلام کرد آمریکا به راحتی تبدیل به تولید کننده اول دنیا خواهد شد و تقریباً به سطح تقاضای داخلی محصولاتش می‌رسد.
بیرول ادامه داد:« قرار است آمریکا بازار جهانی نفت را در 5 سال آینده تحت تاثیر قرار دهد».
آمریکا در حال حاضر بیش از 11 میلیون بشکه در روز نفت پمپ میکند، در حالیکه روسیه و عربستان که هر دو در اکتبر و نوامبر به رکورد تولید نفت رسیده بودند، در شش ماه اول 2019 به ترتیب 230 هزار و 322 هزار بشکه در روز از تولید خود کم خواهند کرد.
وزارت اطلاعات انرژی آمریکا در دورنمای کوتاه مدت انرژی خود انتظار دارد تولید نفت خام آمریکا در ماه نوامبر به میانگین 11.5 میلیون بشکه در روز رسیده باشد که 150 هزار بشکه در روز بالاتر از اکتبر است. به نظر وزارت اطلاعات انرژی آمریکا، میانگین تولید نفت خام این کشور در سال جاری 10.9 میلیون بشکه است که نسبت به 9.4 میلیون بشکه در 2017 افزایش داشته است. پیش‌بینی تولید نفت خام آمریکا در سال آینده فعلا 12.1 میلیون بشکه در روز است.