پیش بینی اوپک از افت رشد تقاضا برای نفت در بازار جهانی

پیش بینی اوپک از افت رشد تقاضا برای نفت در بازار جهانی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، اوپک دورنمای بازار نفت را برای ادامه سال 2019 بدبینانه پیش بینی کرد. کند شدن رشد اقتصادی و افزایش چالش ها در 2019 با بالا رفتن تولید نفت رقیبان، باعث می شود اوپک به قرارداد کاهش تولید خود ادامه دهد. دورنمای ضعیف بازار نفت به خاطر کند شدن […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، اوپک دورنمای بازار نفت را برای ادامه سال 2019 بدبینانه پیش بینی کرد. کند شدن رشد اقتصادی و افزایش چالش ها در 2019 با بالا رفتن تولید نفت رقیبان، باعث می شود اوپک به قرارداد کاهش تولید خود ادامه دهد. دورنمای ضعیف بازار نفت به خاطر کند شدن اقتصاد در بحبوحه درگیری تجاری امریکا و چین و مسیله برگزیت به اوپک و متحدانش از جمله روسیه برای حفظ قرارداد کاهش تولید فشار می اورد. یک مقام سعودی اشاره کرده که قدم های بیشتری برای حمایت از بازار نفت برداشته می شود.اوپک طی گزارشی اعلام کرد:« در حالی که دورنمای زیرساخت‌های بازار برای ادامه سال جاری میلادی بدبینانه به نظر می رسد، با توجه به ارام شدن رشد اقتصادی، مسایل مربوط به تجارت جهانی و کند شدن رشد تقاضای نفت، لازم است تعادل عرضه و تقاضا را به شدت کنترل و در ماه‌های اتی به ثبات بازار کمک کرد». علی رغم قرارداد کاهش تولید اوپک ، قیمت نفت از بیش از 75 دلار اوریل 2019 کاهش یافته است که دلیل ان نگرانی های تجاری و کندی رشد اقتصادی است. روسیه و سایر تولیدکنندگان از اول ژانویه قراردادی را اجرایی کرده اند که طی ان 1.2 میلیون بشکه در روز از تولید نفت کم می شود. ایتلاف اوپک و متحدانش این قرارداد را در جولای تا مارس 2020 تمدید کردند  تا جلوی افزایش ذخایر نفت جهان و کاهش قیمت ان گرفته شود. اوپک رشد تقاضای نفت را برای 2020 ، 1.14 میلیون بشکه در روز پیش بینی می کند که نسبت به سال جاری کمی بیشتر است. ولی احتمال می دهد که  رشد اقتصادی در 2020 کند تر شود.اوپک رشد اقتصاد جهان را 3.1 درصد پیش‌بینی کرد که نسبت به پیش بینی قبلی 3.2 درصد کمتر بود. در حال حاضر پیش بینی اوپک از رشد اقتصادی 2020 ، 3.2 درصد است. این گزارش همچنین نشان داد ذخایر نفت جهان در کشورهای پیشرفته در ماه ژوین افزایش یافته است که بر نگرانی اوپک درمورد عرضه بیش از حد نفت به بازار می افزاید. ذخایر نفت جهان در ژوین از میانگین 5 سال گذشته رد شد و به 67 میلیون بشکه رسید.این افزایش علی رغم کاهش عرضه اپک و متحدانش و کاهش ناخواسته تولید ایران و ونزویلا، دو عضو تحت تحریم اوپک رخ داده است. اوپک کاهش تولید خود را در ماه جولای بیشتر کرد. تولید 14 عضو اوپک 246 هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 29.61 میلیون بشکه در روز رسیده است. کاهش تولید عربستان از تمام کشورها بیشتر بوده است.طبق گزارش اوپک، میانگین تقاضا برای نفت خام این گروه در سال اینده 29.41 میلیون بشکه در روز خواهد بود  که 1.3 میلیون بشکه نسبت به سال جاری میلادی کمتر است. ولی هنوز پیش بینی 2020 ، 140 هزار بشکه در روز نسبت به پیش بینی سال گذشته بیشتر است. گزارش اوپک نشان می دهد اگر این گروه با نرخ ماه جولای تولید کند و تمام عوامل دیگر ثابت بمانند ، در 2020 ، 200 هزار بشکه در روز عرضه اضافی نفت در بازار وجود خواهد داشت. گزارش ماه گذشته 500 هزار بشکه در روز مازاد تولید را نشان می‌داد.قیمت جهانی نفت امروز 1398/05/26|هر بشکه برنت 58 دلار و 64 سنتتحریم‌های نفتی ترامپ صادرات روسیه را یک‌میلیارد دلار افزایش داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها