پیش بینی افزایش ۲۵ درصدی صادرات فولاد در سال آینده

پیش بینی افزایش ۲۵ درصدی صادرات فولاد در سال آینده
خلاصه اخبار

احمد دنیانور عضو انجمن فولاد در خصوص آخرین وضعیت صادرات فولاد به اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا یکی از اصلی‌ترین مشتری‌های صنعت فولاد از زمان راه‌اندازی این صنعت در کشور بوده است هر چند به دلیل تحریم‌ها و مشکل نقل و انتقال پول بخش عمده‌ای از صادرات ما به این اتحادیه در سال ۹۷ متوقف شد اما به تازگی قراردادهایی بستیم که منجر خواهد شد در سال ۹۸ افزایش خیره کننده‌ای در صادرات به کشورهای عضو این اتحادیه داشته باشیم.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، مدیرعامل فولاد جنوب در خصوص چگونگی نحوه برگشت پول صادرات گفت:

شرکت‌های فولاد سازوکار جدیدی را برای گرفتن پول صادرات محصولات خود پیشنهاد کرده‌اند که مورد استقبال طرف‌های اروپایی قرار گرفته است ضمن آنکه این صنعت اولین صنعتی خواهد بود که از سازوکار مالی اتحادیه اروپا اینستکس جهت نقل و انتقال مالی استفاده خواهد کرد.

وی ادامه داد:

تا پیش از این فقط برای غذا و دارو می‌توانستیم از این سیستم مالی استفاده کنیم اما فولاد نیز در آینده نزدیک از این سیستم بهره خواهد گرفت و پیش‌بینی می‌کنیم سایر بخش‌ها و صنایع نیز در آینده نزدیک از این سیستم مالی برای مراودات مالی خود استفاده کنند.

وی در خصوص دیگر بازارهای صادراتی فولاد ایران گفت: بازار آسیای شرقی و خلیج فارس نیز همواره متعلق به ما بوده است و هیچ کشوری نتوانسته جای ایران را در آنجا پر کند پس نگرانی در خصوص این بازارها نداریم و در سال ۹۸ کماکان مشتریان خود را تغذیه خواهیم کرد.

دنیانور تصریح کرد:

پیش بینی ما این است که در سال ۹۸ شاهد رشد ۲۵ درصدی در بخش صادرات باشیم زیرا مشتری‌های جدید که در اروپا پیدا کرده‌ایم و قراردادهای آنها نهایی شده است از همین الان سفارشات خود را به ما داده‌اند.

برچسب‌ها