درخواست دولت کره مبنی بر حذف بازی های P2E از فروشگاه های گوگل و آیفون

درخواست دولت کره مبنی بر حذف بازی های P2E از فروشگاه های گوگل و آیفون

کمیته بازی‌ها موضع خود را در قبال بازی‌های P2E با بیان اینکه این بازی‌ها نباید رده‌بندی سنی لازم برای فهرست شدن در بازارهای اپلیکیشن دریافت کنند، تقویت کرده است.

دولت کره جنوبی اقدام به جلوگیری از انتشار بازی‌های جدید برای کسب درآمد (P2E) کرده و درخواست کرده است که بازی‌های موجود از Google Play و App Store اپل حذف شوند.

بازی P2E در صنعت ارزهای دیجیتال محبوب شده است. معمولاً گیمرها ابتدا باید قطعات بازی را به عنوان توکن های غیرقابل تعویض بخرند تا بتوانند بازی را انجام دهند و جوایز درون بازی دریافت کنند. با این حال جوایز بازی بیش از چند دلار در کره جنوبی ممنوع است.

کمیته مدیریت بازی (GMC) در وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری دیروز از بازارهای بزرگ اپلیکیشن موبایل درخواست کرد تا قبل از اجرای بازی، هر بازی را که نیاز به خرید درون برنامه ای دارد، مسدود کنند.

GMC برای مبارزه با گسترش آنچه به عنوان طرح‌های سوداگرانه پول‌ساز می‌بیند، فهرست کردن آثار خود را در محبوب‌ترین فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل برای توسعه‌دهندگان بازی P2E غیرممکن کرده است.

در حالی که تلاش دولت برای کاهش رشد بازی‌های P2E با رفتن مستقیم به بازارهای اپلیکیشن یک پیشرفت جدید است، توسعه‌دهندگان بازی در کره جنوبی از ماه آوریل با نبردهای دادگاهی مواجه شده‌اند تا بازی‌های P2E خود را برای فروش در فروشگاه‌های اپلیکیشن داخلی نگه دارند. مشکل اصلی این بود که برخی از برنامه‌های بازی نمی‌توانستند رده‌بندی سنی لازم برای فهرست شدن در فروشگاه‌های اپلیکیشن را دریافت کنند.

یکی از مقامات GMC اظهار داشت که این کمیسیون فقط از پیشینه دادگاه عالی در ممانعت از دریافت رتبه بندی سنی و فهرست شدن بازی های P2E پیروی می کند. این مقام در بیانیه ای در 28 دسامبر گفت:

“معقول است که بازی های P2E تحت قانون فعلی رده بندی سنی نداشته باشند زیرا جوایز نقدی در بازی ها را می توان جایزه در نظر گرفت.”

جوایز به دست آمده از بازی در کره جنوبی نمی تواند از 10000 KRW (8.42 دلار) در یک زمان تجاوز کند.

بازی Fivestars for Klaytn P2E و بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) در ابتدا در فروشگاه‌های اپلیکیشن داخلی به دلیل نداشتن رتبه‌بندی مسدود شد، اما تیم سازنده این بازی در ماه ژوئن برنده حکمی شد و بازی در لیست قرار گرفت.

انتظار می‌رود تصمیم نهایی در مورد جایگاه حقوقی بازی، یک سابقه قانونی برای سایر بازی‌های P2E، مانند Infinite Breakthrough Three Kingdoms Reverse باشد.

موضع GMC پیامدهای منفی بر همه برنامه‌های بازی P2E دارد، از جمله مجموعه برنامه‌های مرتبط با دو بازی محبوب تا به امروز طبق سایت دپ رادار : Axie Infinity و Splinterlands

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.