پیش‌فروش نهاده‌ها بلای جان دامداران شده است / افزایش قیمت لبنیات اجتناب‌ناپذیر است

پیش‌فروش نهاده‌ها بلای جان دامداران شده است / افزایش قیمت لبنیات اجتناب‌ناپذیر است
خلاصه اخبار

رییس هیات مدیره اتحادیه مرکزی دامداران ایران گفت: واسطه ها نهاده های دامی را یک ماه تا ۴۵ روز قبل از تحویل پیش فروش می کنند بدون اینکه قیمت قطعی برای آن ها تعیین کنند و دامداران نگران از آینده بازار نهاده های دامی، مجبور به تن دادن به این وضعیت هستند.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، حسین نعمتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به افزایش دوباره نرخ ارز در بازار آزاد، اظهار کرد: در حالی نرخ ارز در بازار آزاد افزایشی شده است که بسیاری از دامداران یک ماه تا 45 روز پیش برای خرید نهاده های دامی مورد نیاز خود اقدام و وجه آن را پرداخت کرده اند.
وی تاکید کرد: بیشتر واسطه در هنگام دریافت وجه از دامداران این موضوع را گوش زد می کنند که قیمت قطعی نیست و در زمان تحویل قیمت بر اساس روز تعیین می شود.
نعمتی با بیان اینکه روند افزایشی نرخ ارز نگرانی دامداران را افزایش داده است، افزود: این موضوع می تواند مشکلات جدی را در تامین نهاده های مورد نیاز دامدران ایجاد کند.
به گفته وی؛ دامدارانی که توان تامین نقدینگی کافی را نداشته باشند مجبور به کاهش تولید می شوند.
نعمتی نسبت به نتایج کاهش تولید در آستانه نورز هشدار داد و گفت: در این شرایط افزایش قیمت محصولات لبنی اجتناب ناپذیر است.
رییس هیات مدیره اتحادیه مرکزی دامداران ایران قیمت هرکیلوگرم ذرت و جو در بازار آزاد را 1800 تومان و کنجاله سویا را 3800 تومان اعلام کرد.
نعمتی قیمت مصوب دولتی این نهاده ها را به ترتیب 1350 تومان و 2450 تومان عنوان کرد.