پیش‌بینی قیمت طلا و سکه/ ماجراجویی چین، طلا را گران می‌کند؟

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه/ ماجراجویی چین، طلا را گران می‌کند؟
خلاصه اخبار

قیمت دلار امروز روند صعودی را در پیش گرفت. همچنین گفته می‌شود حمله چین به تایوان باعث افزایش اونس طلای جهانی شده است. این دو پدیده چه تاثیری بر قیمت طلا در بازار ایران دارد؟

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار روز چهارشنبه و سفر ناگهانی مورا و باقری به وین، دلار را 600 تومان ارزان کرد و برخی از معامله‌گران انتظار داشتند همان روز دلار وارد کانال 30 هزار تومان شود. اما روز شنبه دلار صعودی شد و به 31 هزار و 640 تومان رسید. سایت صرافی ملی قیمت دلار امروز را 27 هزار و 947 تومان اعلام کرد.

البته تنها قیمت دلار صعودی نشد و اونس جهانی طلا هم در حال افزایش است. اونس جهانی طلا از ابتدای هفته قبل تا پایان روز گذشته 38 دلار افزایش پیدا کرد. گفته می‌شود آغاز حمله چین به تایوان، احتمال افزایش قیمت اونس جهانی طلا را بالا می‌برد.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز شنبه 15 مرداد با 35,000 تومان افزایش، 14,897,000 و سکه بهار آزادی در قیمت 14,096,000 معامله شد.

بازار اثر می‌پذیرد؟

آیا طلا و سکه در بازار ایران به این دو خبر واکنش نشان می‌دهند؛ دو خبری که یکی باعث کاهش قیمت می‌شود و دیگری به افزایش قیمت طلا دامن می‌زند.

نادر بذرافشان، دبیر هیات‌مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: افزایش قیمت دلار در قیمت طلا و سکه تاثیرگذار است. اما افزایش اونس جهانی تاثیر بیشتری در قیمت‌ها دارد.

او افزود: از ابتدای هفته گذشته تا پایان روز گذشته، اونس جهانی حدود 37 دلار افزایش پیدا کرد. اما در بازارهای داخلی به دلیل فرا رسیدن ماه محرم و کاهش تقاضا، نه تنها قیمت‌ها افزایشی نبود، بلکه مقداری با کاهش همراه شد.

بذرافشان گفت: با توجه به ورود به ایام محرم و کاهش تقاضا در بازار و همچنین، کاهش قیمت‌ها در هفته‌های گذشته، به نظر می‌رسد این روند نوسانی یک درصد ادامه داشته باشد.

دبیر هیات‌مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با تاثیر حمله چین به تایوان و افزایش اونس جهانی توضیح داد: ممکن است یکی از عوامل افزایش اونس جهانی، حمله و یا نگرانی از حمله چین به تایوان باشد. اما در بازار داخلی طلا و سکه قیمت‌ها به یک ثبات نسبی رسیده، تاکنون تاثیری نداشته و به نظر می‌رسد در روزهای آینده این ثبات نسبی ادامه پیدا کند.

آخرین اخبار تحولات بازارها را در صفحه گزارش بازارهای تجارت‌نیوز بخوانید.

toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه