پیش‌بینی فعالان بازار از قیمت سکه

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین بر اساس اعلام فعالان بازار افزایش قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی‌ها زمینه را برای بازگشت قیمت سکه به کانال 11 میلیون تومان فراهم کرد.
امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با افزایشی در محدوده 200 هزار تومان به حدود 11 میلیون و 250 هزار تومان رسید.
قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز با رشدی در محدوده 100 هزار تومان 10 میلیون و 640 هزار تومان اعلام شد. در این مسیر قیمت نیم سکه نیز رشد 200 هزار تومانی را تجربه کرد و هر قطعه نیم سکه به قیمت 5 میلیون و 970 هزار تومان فروخته شد .

سکه

قیمت ربع سکه نیز با رشد 100 هزار تومانی 3 میلیون و 958 هزار تومان اعلام شد . افزایش قیمت‌ها در بازار سکه در حالی اتفاق افتاد که معدود صرافانی که سکه را از فروشندگان خریداری می‌کردند بهای خرید خود را افزایش ندادند. فاصله قیمت خرید و فروش سکه این روزها در بازار افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است . به عبارت دیگر در حالیکه هر قطعه سکه 11 میلیون و 250 هزار تومان فروخته می‌شود صرافان حاضر به خرید سکه به قیمتی بالاتر از 10 میلیون و 700 هزار تومان نبودند و همین فاصله قابل توجه نشان می‌دهد قیمت سکه در روزهای آینده می‌تواند دستخوش کاهش شود.
از سوی دیگر بسیاری از تحلیلگران معتقدند نوسان قیمت دلار ادامه داشته و دلار بار دیگر به کانال 24 هزار تومان در روزهای آتی باز خواهد گشت که این امر می‌تواند جو حاکم بر بازار سکه را دستخوش تغییر کرده و موجبات کاهش نرخ را فراهم کند. خصوصاً که اخبار منتشر شده در خصوص کشف واکسن کرونا کرونا و تاثیر پذیری آن بهای طلا در بازارهای جهانی را به شدت نزولی کرده و سبب شده است قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به محدوده 1777 دلار برسد .