پیش‌بینی جدید بانک مریل لینچ از قیمت نفت

پیش‌بینی جدید بانک مریل لینچ از قیمت نفت
خلاصه اخبار

بانک مریل لینچ که پیش‌تر قیمت‌های 68 و 58 دلار را برای نفت خام برنت و نفت خام آمریکا در سال جاری پیش‌بینی کرده بود، حالا این ارقام را به 63 دلار و 56 دلار تغییر داده است. تحلیلگران این بانک همچنین گفته‌اند، در صورت تشدید جنگ تجاری و افزایش تعرفه‌ها قیمت نفت ممکن است تا 40 دلار سقوط کند.

به دنبال تشدید تنش‌ها در خاورمیانه از یک‌سو و نشانه‌ها از کاهش رشد اقتصادی به دلیل جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، قیمت نفت در معاملات امروز اندکی افزایش یافت.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت هر بشکه نفت خام برنت در معاملات روز سه‌شنبه با چهار سنت افزایش به ۶۰٫۹۸ دلار رسید. در معاملات یک روز قبل، قیمت نفت با کاهش۱٫۷ درصدی مواجه شده بود.

هر بشکه نفت خام وست‌تگزاس اینترمدیت هم در معاملات امروز با قیمت ۵۱٫۸۹ دلار معامله شد.

قیمت نفت در مقایسه با زمان اوج خود در آپریل ۲۰۱۹ (دو ماه پیش)، حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است. به عقیده تحلیلگران از مهم‌ترین دلایل این افت قیمت نگرانی‌ها از آهسته شدن رشد اقتصادی به دلیل افزایش تعرفه‌هاست.

به گزارش اویل‌پرایس، بانک آمریکایی مریل لینچ به تازگی در یادداشتی چشم‌انداز خود از رشد تقاضا برای نفت در سال جاری میلادی را به ۰٫۹۳ میلیون بشکه در روز و برای سال ۲۰۲۰ به یک میلیون بشکه در روز کاهش داده است.

در عین حال تحلیلگران این بانک اعلام کرده‌اند، در صورت افزایش تعرفه‌ها، رشد تقاضا از این میزان هم کمتر خواهد بود.

این بانک که پیش‌تر قیمت‌های ۶۸ و ۵۸ دلار را برای نفت خام برنت و نفت خام آمریکا در سال جاری پیش‌بینی کرده بود، حالا این ارقام را به ۶۳ دلار و ۵۶ دلار تغییر داده است.

همچنین مریل لینچ برای سال ۲۰۲۲، قیمت ۶۰ دلار برای نفت برنت و ۵۴ دلار را برای نفت وست‌تگزاس اینترمدیت پیش‌بینی کرده است.

برخی تحلیلگران این بانک همچنین پیش‌بینی کرده‌اند در صورتی که شی جین پینگ، رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه نافرمانی‎ها به نشست جی ۲۰ نرود و خرید نفت از ایران را ادامه دهد، تعرفه‌ها افزایش می‌یابد. در این صورت ممکن است قیمت نفت تا ۴۰ دلار هم سقوط کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.