پیشنهاد آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای با کره شمالی

پیشنهاد آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای با کره شمالی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به گزارش خبرگزاری یونهاپ، دیپلمات‌های آمریکایی امروز (یکشنبه) اعلام کردند، آمریکا به تازگی و از طریق یک کانال دیپلماتیک این پیشنهاد را مطرح کرد و منتظر جواب است. گفته می‌شود، واشنگتن مکان خاصی را برای انجام این مذاکرات مطرح نکرده است و حاضر به مذاکره در هر مکان […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، دیپلمات‌های آمریکایی امروز (یکشنبه) اعلام کردند، آمریکا به تازگی و از طریق یک کانال دیپلماتیک این پیشنهاد را مطرح کرد و منتظر جواب است.
گفته می‌شود، واشنگتن مکان خاصی را برای انجام این مذاکرات مطرح نکرده است و حاضر به مذاکره در هر مکان مورد نظر کره شمالی است.

از روستای مرزی پانمونجوم در مرز دو کره، پیونگ یانگ و سوئد به عنوان اماکن احتمالی برگزاری این مذاکرات یاد شده است.
“دونالد ترامپ”، رئیس جمهوری آمریکا، پس از دیدار سی ژوئن با “کیم جونگ اون“، رهبر کره شمالی در پانمونجوم، از توافق دو طرف بر سر از سرگیری مذاکرات کاری مقامات عالیرتبه دو کشور و انجام این مذاکرات طی دو تا سه هفته آینده خبر داده بود.
گفته می‌شود آمریکا امیدوار است این گفت وگوها تا هفته بعد ازسرگرفته شود تا بستر مذاکرات بین “مایک پمپئو”، وزیر خارجه آمریکا، و “ری یونگ هو“، وزیر خارجه کره شمالی را در حاشیه نشست امنیت منطقه‌ای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا در اول تا سوم اوت (۱۰ تا ۱۲ مرداد) در بانکوک تایلند فراهم کند.

در پی شکست مذاکرات فوریه ترامپ و کیم در هانوی، مذاکرات تیم‌های مذاکره کننده آمریکا و کره شمالی متوقف شده بود.