پژو ۳۰۸ جدید رونمایی شد

پژو ۳۰۸ جدید رونمایی شد

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از تاپ گیر، پژو نسل جدید خودروی محبوب 308 را با تغییرات گسترده‌ای راهی بازار کرده است که از جمله آن ها می توان به کاهش 140 کیلوگرمی وزن خودرو اشاره کرد که باعث کاهش مصرف سوخت آن شده است. این خودرو مجهز به یک موتور 1.6 لیتری است و 115 اسب بخار نیز توان دارد. در مدل جی تی این خودرو توان خودرو تا 202 اسب بخار نیز افزایش پیدا می‌کند.

در مدل جدید خودرو 308 یک صفحه نمایش 9.7 اینچی جایگزین کنسول مرکزی مدل قدیمی شده است که به راننده این امکان را می‌دهد که از طریق آن امور مختلفی نظیر سیستم تهیه هوا، سیستم جهت‌یابی و سیستم پخش صوت و تصویر را کنترل کند. در مقایسه با رقیب اصلی این خودرو یعنی فولکس واگن گلف، این خودرو با قیمت پایه 15 هزار پوندی، حدود 3000 پوند از همتای آلمانی ارزان‌تر است و با توجه به تولید 95 گرم کربن دی اکسید در هر کیلومتر پیمایش مسیر، مالکان خودرو می‌توانند از معافیت عوارض جاده‌ای در سطح اتحادیه اروپا استفاده کنند. این میزان تولید کربن دی اکسید در مدل جی تی از این هم کمتر و معادل 82 گرم در هر کیلومتر است.

به صورت کلی و بر حسب مدل‌های مختلف، این خودرو بین 20 هزار 900 پوند تا 30 هزار و 480 پوند قیمت دارد ( به جز مدل پایه که 15 هزار پوند قیمت دارد). از جمله مزایای این خودرو در مقایسه با مدل‌های مشابه این کلاس یعنی گلف و فوکوس، خودروی 308 راحتی و زیبایی ظاهری بیشتری دارد اما از جمله معایب آن در مقایسه با دو خودروی دیگر می‌توان به قدرت موتور کمتر، استفاده از ویژگی‌های آیرودینامیکی کمتر در طراحی بدنه و همچنین سیستم تعلیق ضعیف‌تر اشاره کرد که می تواند در مسیرهای بین شهری مشکل آفرین باشد.

منبع: ایسنا