پنج الت کوین در حال سبقت گرفتن از بیت کوین، ایا برتری ادامه می یابد؟!

پنج الت کوین در حال سبقت گرفتن از بیت کوین، ایا برتری ادامه می یابد؟!
خلاصه اخبار

طبق BitMEX، قیمت بیت کوین در حدود ۷۸۵۰ دلار ثابت شده و در خلال هفته گذشته در حال شکل دهی به الگویی بوده که به عنوان الگوی بارت (Bart) از ان یاد می کنند. ظاهرا تریدر ها مشغول کشف قیمت هستند و نوسان ها به بالا رفتن ادامه می دهند. همچنان که در زیر نشان […]

طبق BitMEX، قیمت بیت کوین در حدود ۷۸۵۰ دلار ثابت شده و در خلال هفته گذشته در حال شکل دهی به الگویی بوده که به عنوان الگوی بارت (Bart) از ان یاد می کنند. ظاهرا تریدر ها مشغول کشف قیمت هستند و نوسان ها به بالا رفتن ادامه می دهند. همچنان که در زیر نشان داده شده است، بیت کوین حرکت صعودی خود را از ۱ اپریل ۲۰۱۹ شروع کرد.

بهای بیت کوین در ان چارچوب زمانی تقریبا ۹۰ درصد افزایش پیدا کرد و سهم بازار ان به اندازه ۷ درصد افزایش پیدا کرد. غلبه بیت کوین در بالاترین نقطه هفته گذشته به ۶۰ درصد رسید اما الت کوین هایی موجود بوده اند که از ان به بعد از بیت کوین عملکرد بهتری داشته اند.

بعضی از الت کوین ها از اول اپریل که بازار صعودی شروع شده است، از بیت کوین عملکرد بهتری داشته اند. با شناسایی این کوین ها می توانیم انتظار داشته باشیم که بعضی از انها به سمت میانگین خود باز گردند و بعد از این افزایش بهای بیش از حد از بیت کوین عملکرد ضعیف تری داشته باشند.

سرانجام هفته گذشته ما تحلیل مشابهی از ۵ الت کوین که عملکرد بهتری از بیت کوین در این مدت داشته اند، انجام دادیم و شدیدا موفق بود. ۵ کوینی که ما با این استراتژی مشابه شناسایی کردیم به طور متوسط ۱۵ درصد در ۲۴ ساعت بعد از این نوشتار از بیت کوین عملکرد بهتری داشتند.

گام نهادن به سمت این تحلیل

ما ۳۰۰ کوین اول را در ۱ اپریل در نظر گرفتیم و انها را با ۲۰۰ کوین اول در ۲۰ می مقایسه کردیم، هدف از این کار شناسایی انهایی بود که عملکرد بهتری از بیت کوین داشته اند. این پنج کوین متمایز عبارت بودند از:

۱- بیت کوین کش: این کوین از اول اپریل تا تاریخ ذکر شده ۲۵ درصد عملکرد بهتری از بیت کوین داشته بود اما همزمان BSV به میزان ۵۰ درصد به نسبت بیت کوین عملکرد ضعیف تری داشته بود. این احتمالا باعث می شود که BSV در رقابت با بیت کوین کش عقب بیافتد و مقداری از سهم بازار خود را از دست دهد. این خلا قیمت بین بیت کوین کش و BSV می تواند گسترده تر شود و این به نفع بیت کوین کش تمام خواهد شد.

۲- Chainlink یا به اختصار LINK: این الت کوین اعلام کرد که شبکه اصلی ان در ۳۰ می راه اندازی خواهد شد و احتمال دارد که این افزایش بهای بیش از حد مرتبط با هیجانات مربوط به شبکه اصلی باشد. انتظار تحلیل بیشتری از جانب Crypto Briefing در مورد بهترین استراتژی ها برای ترید در حول و حوش راه اندازی شبکه اصلی LINK را داشته باشید. LINK در واقع از اول اپریل تا تاریخ ذکر شده به میزان ۲ درصد عملکرد ضعیف تری از بیت کوین داشته است اما در مجموعه داده های این دوره بیستمین کوین دارای عملکرد خوب می باشد.

۳- SOLVE: این توکن بهترین عملکرد را در این دوره داشته است و به طور عجیبی ۱۴۴ درصد از بیت کوین عملکرد بهتری داشته است. بیشتر این عملکرد به خاطر مشارکت های استراتژیکی بود که این کوین داشت و تبلیغات بالایی در مورد انها می شد و همچنین این حقیقت نیز بی تاثیر نبود که مشارکت کنندگان ICO لازم بود که توکن های خود را برای یک سال بدون استفاده نگه دارند. حالا اکثر توکن ها ازاد شده اند اما ایردراپ (airdrop) نسبتا بزرگی در اول جولای موجود خواهد بود که می تواند مقدار این عرضه برجسته را کم کند.

۴- Arcblock یا به اختصار ABT: ABT در این دوره ۶۷ درصد از بیت کوین عملکرد بهتری داشته است که این عملکرد ناشی از اعلامیه امدن خبر هایی خوب در اینده برای این کوین بود.

۵- CLAMS: این الت کوین در این دوره ۴۵ درصد از بیت کوین عملکرد بهتری داشته است و حجم ترید ان وحشتناک پایین بوده است. این کوین از ۲۰۱۷ به بعد با سقوط مواجه شده بود و تنها صرافی هایی که در انجا لیست شده Poloniex و Yobit می باشد. Poloniex از زمانی که تحت مالکیت Circle قرار گرفته است شروع به از لیست خارج کردن کوین های مختلف کرده است و بنابراین می توان تصور کرد که چنین سرنوشتی هم در انتظار CLAMS باشد. با حجم پایین حدود ۸ بیت کوین در روز حتی تریدر های مبتدی نیز می توانند با خرید و فروش قیمت را تحت تاثیر قرار دهند.

نتیجه گیری

بنابراین بر اساس این داده ها انتظار می رود که الت کوین های مذکور مقداری از ارزش خود را حداقل بر حسب ساتوشی از دست بدهند. اما مثل همیشه تجربه گذشته اینده را تضمین نمی کند. بعضی از این کوین ها می توانند در دراز مدت عملکرد بهتری از بیت کوین داشته باشند و حتی جایگزین ان شوند. اصول بنیادین و احساسات اطراف این کوین ها به طور واقعی بهبود یافته است و می توانیم انتظار داشته باشیم که به سبقت خود از بیت کوین ادامه دهند. اما اگر تحلیل قبلی را به عنوان معیار در نظر بگیریم، می توان انتظار داشت که بیت کوین به جبران بپردازد.

توجه داشته باشید که تحلیل ذکر شده در این مقاله بر اساس نقاط قوت و کیفیت های بنیادی این کوین ها نیست بلکه صرفا مربوط به بهای نسبی به مرور زمان می باشد. این مقاله توصیه مالی نیست و مثل همیشه لطفا تحقیق خود را انجام دهید و به این نکته توجه داشته باشید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها