«پلنت» صنعت بیمه را متحول می‌کند

«پلنت» صنعت بیمه را متحول می‌کند
خلاصه اخبار

اولین مرکز نوآوری صنعت بیمه در کشور با نام تجاری «پلنت» در محل کارخانه نوآوری آزادی به‌عنوان اولین شعبه اقماری پارک فناوری پردیس کار خود را آغاز کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از «دنیای‌اقتصاد» در افتتاح این مرکز رئیس‌کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت بیمه سامان، مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری سرآمد و جمعی از مدیران استارت‌آپ‌ها حضور داشتند. رئیس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بدون‌شک صنعت بیمه را با روش سنتی کنونی رشد بیشتری نخواهد کرد، گفت: امروز استارت‌آپ‌ها و اینشورتک‌ها، ایده‌های بسیار خلاقانه و جدیدی دارند که می‌توانند صنعت بیمه را متحول کنند. سلیمانی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها را مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت خواند و گفت: بیمه مرکزی تمام قد در خدمت استارت‌آپ‌هاست و حتی شورای‌عالی بیمه آنها را به‌عنوان کارگزار پذیرفته است.

همچنین مدیرعامل شرکت بیمه سامان با بیان اینکه نمی‌توان بار توسعه صنعت بیمه را تنها به روی چند شرکت محدود انداخت، گفت: همه شرکت‌های بیمه باید در این رشد نقش داشته باشند و استفاده از ظرفیت مراکزی چون «پلنت» می‌تواند سرعت تحول در صنعت را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. مدیر ارشد «پلنت» نیز در این مراسم با بیان روند چگونگی پردازش ایده این مرکز، گفت: کوتاه کردن زمان رسیدگی به نیاز مشتری، مهم‌ترین چیزی است که امروز صنعت بیمه به آن نیاز دارد. محمود کریمی با بیان اینکه حرکت همه پیکر صنعت بیمه، نیاز اساسی برای ایجاد رشد در این بخش است، خاطرنشان کرد: پلنت با حمایت از نخبگان و ایده‌پردازان این صنعت، راه‌ها را کوتاه‌تر و نتایج را ارزشمندتر خواهد کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.