پس از فروکش التهابات فعلی، بازار به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟

پس از فروکش التهابات فعلی، بازار به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟
خلاصه اخبار

تحلیل‌گران معتقد‌اند که روند نزولی اخیر که به واسطه‌ی اخبار منفی مرتبط با صرافی بیت‌فینکس و تتر آغاز شده بود، پایان یافته و بازار در حالت تثبیت موقعیت قرار دارد

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، حال که گرد و غبار رویداد مربوط به صرافی Bitfinex و کمپانی تتر(Tether) در حال فروکش کردن است، تحلیل‌گران صنعت رمزارزی به دنبال سرنخ‌هایی هستند تا بتوانند قیمت رمزارز بیت‌کوین و روند حرکتی بعدی بازار را پیش‌بینی کنند. بسیاری از تحلیل‌گران رویداد‌های اخیر را نزولی و واکنش سریع بازار رمزارزی در روز جمعه توصیف کرده‌اند که با همراهی FUD(ترس، عدم قطعیت و تردید) افسارگسیخته‌ی منتشر شده توسط رسانه‌ها، بوجود آمده است.

پس از فروکش التهابات فعلی، بازار به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟

پس از کسب رکورد‌های قیمت جدید در سال ۲۰۱۹ در روز جمعه که رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) توانست به ارزش ۵۶۵۰ دلار برسد، بسیاری از کاربران امیدوار بودند که میانگین حرکت متوسط ۵۰ هفته‌ای قیمت این رمزارز بتواند باید هم بالا برود و به سطح ۶ هزار دلار برسد. اما در پایان هفته قیمت رمزارز بیت‌کوین حدود ۸ درصد کاهش یافت و به رقم ۵۱۸۰ دلار رسید. با این حال بیت‌کوین توانسته به یک بهبود نسبی برسد و طی ۲۴ ساعت گذشته از مرز ۵۲۵۰ دلار عبور کند.

برخی تحلیل‌گران و مبادله‌گران صنعت رمزارزی نیز پیش‌بینی کرده‌اند که محدوده‌ی حمایتی ماهیانه‌ی بیت‌کوین نیز به رقم ۴۵۰۰ باز خواهد گشت.

برخی دیگر از کاربران نیز شباهت‌هایی میان ساختار فعلی بازار و ساختار دسامبر سال گذشته یافته‌اند. یک تاجر بیت‌کوین تمام وقت با نام مستعار « Financial Survivalism» نسبت به آینده‌ی بیت‌کوین خوش‌بین است و حتی فکر می‌کند که قیمت‌ این رمزارز دوباره به اوج خواهد رسید.

این کاربر معتقد است که:

وضعیت فعلی به من نشان می‌دهد که ممکن است در یک دوره‌ی تثبیت طولانی دیگر قرار گرفته باشیم. اگر این تثبیت موقعیت بین ۴۲۰۰ دلار تا ۵۸۰۰ دلار رخ دهد، ممکن است شاهد شکل‌گیری نمودار صلیب طلایی باشید. سطح حمایتی قیمت باید بالاتر از نمودار حرکت متوسط قرار بگیرد، در غیر این صورت با یک سیگنال فیک و دروغین روبرو خواهیم شد. اگر به سطح حمایتی ۴۷۰۰ دلار برسیم، احتمالا شاهد صلیب طلایی خواهیم بود.
Financial Survivalism


رمزارز بیت‌کوین بخش اعظم افزایش ارزش اخیر خود را حفظ کرده است، که بجای سقوط دوباره‌ی قیمت‌ها یک نشانه‌ی قوی برای روند تثبیت محسوب می‌شود. تغییرات کوتاه مدت و واکنش به اخبار منفی تنها نتیجه‌ی تصمیم‌گیری‌های غیرعقلانی و سریع تجار و مبادله‌گران روزانه است. چشم‌انداز بلند مدت بیت‌کوین همچنان مثبت است، هرچند که در این مسیر با پستی و بلندی‌هایی روبرو خواهد شد.

.


وضعیت اتریوم چگونه خواهد بود؟

سناریوی مشابهی برای اتریوم(با نماد ETH) رخ داد و این رمزارز بسیار سریع‌تر و سخت‌افزار بیت‌کوین با سقوط آخر هفته روبرو شد. این رمزارز پس از تجربه‌ی ۱۷۶ دلار برای هر واحد اتریوم به عنوان بالاترین قیمت طی ۷ روز گذشته‌ی خود، با یک کاهش ارزش ۱۳ درصدی روبرو شد و تا مرز ۱۵۰ دلار سقوط کرد. در حال حاضر قیمت هر واحد رمزارز اتریوم حدود ۱۵۵ دلار می‌باشد، که نسبت به ماه آوریل و شروع روند صعودی، پایین ترین سطح ممکن محسوب می‌شود.

تحلیل‌گران در رابطه با نقطه‌ی حمایت بحرانی ۱۴۳ دلار هشدار داده‌اند و اعلام کرده‌اند در صورت رسیدن به این رقم احتمال وقوع یک سقوط بزرگ و کاهش قیمت اتریوم تا ۱۱۵ دلار وجود دارد. با این تفاسیر به نظر می‌رسد که رسیدن به قیمت ۲۰۰ دلار برای اتریوم به یک مسیر بسیار طولانی تبدیل شده است زیرا این رمزارز از اواسط ماه نوامبر تا به امروز در این سطح قرار نداشته است.


سرمایه‌ی کلی بازار رمزارزی(Total Market Cap) همچنان در کانال محدود بالاتر از ۱۷۰ میلیارد دلار قرار دارد. سقوط هفته‌ی گذشته به اندازه‌ی کافی بزرگ نبود و بازار توانست بخش اعظم افزایش ارزش حاصل از روند صعودی اوایل ماه آوریل را حفظ کند. با این وجود، در صورت وقوع ضررهای بیشتر، ارزش بازار به راحتی می‌تواند تا ۱۴۰ میلیارد دلار نیز سقوط کند.

به نظر می‌رسد که طی چند هفته‌ی آینده شاهد ادامه‌ی روند تثبیت بازار رمزارزی باشیم. با این حال حجم مبادله‌ی روزانه همچنان بالاست و حدود ۵۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. از سوی دیگر به نظر می‌رسد که شیب حاصل از اخبار منفی اخیر نیز بسیار محدود شده و روند نزولی به پایان رسیده است.

منبع: coinit.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها