پروژه جدید لیبرا (Libra) فیسبوک؛ جهش و رشدی برای بیت کوین!

پروژه جدید لیبرا (Libra) فیسبوک؛ جهش و رشدی برای بیت کوین!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، فیسبوک احتمالا در حال اماده شدن برای عرضه ارز دیجیتال خود با نام لیبرا (Libra) در اواخر این ماه می باشد. اخیرا تک چرچ (TechCrunch) درخواست ممنوعیت انتشار اخبار جدیدی را توسط مدیر ارتباطات تیم بلاکچین فیسبوک دریافت کرده است. در واقع هنگامی درخواست ممنوعیت انتشار اخبار قبل […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

فیسبوک احتمالا در حال اماده شدن برای عرضه ارز دیجیتال خود با نام لیبرا (Libra) در اواخر این ماه می باشد. اخیرا تک چرچ (TechCrunch) درخواست ممنوعیت انتشار اخبار جدیدی را توسط مدیر ارتباطات تیم بلاکچین فیسبوک دریافت کرده است. در واقع هنگامی درخواست ممنوعیت انتشار اخبار قبل از یک تاریخ مشخص صادر می شود که قرار است بیانیه بزرگی به اشتراک گذاشته شود.

لورا مک کراکن مدیر مالی و خدمات پرداخت مالی در شمال اروپا بیان کرده است که وایت پیپر قرار است در تاریخ ۱۸ ژوین منتشر شود و ارز دیجیتال انها نیز در همان محدوده زمانی عرضه می شود.

لیبرا دقیقا چیست؟

طبق شایعات لیبرا در واقع تلاش فیسبوک برای یک راهکار پرداخت بین المللی بدون دردسر است که به یک سبد از اوراق قرضه خزانه داری سوییس پیوست می شود. انتظار می رود این ارز دیجیتال در کشورهای توسعه یافته با اقتصادهای ناپایدار و ارزهای فیات ملی به بازار عرضه شود.

با این حال کارشناسان زیادی بیان می کنند که لیبرا به ان میزان که فیسبوک تلاش می کند مردم باور کنند غیرمتمرکز نخواهد بود. به منظور مقابله با چنین مشکلی فیسبوک یک شرکت خارجی را استخدام کرده است که بر این ارز دیجیتال نظارت داشته باشد.

از طریق این بنیاد، فیسبوک قصد دارد یک مدل مجوز نود اتخاذ کند. هر نود احتمالا ۱۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت و بیش از ۱۰۰ نود قادر به دریافت مجور می باشند. این بدان معناست که برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال و بیت کوین ایجاد نود لیبرا برای هر شخصی که سرمایه زیادی نداشته باشد ممکن نمی باشد.

مارک زاکربرگ علاقه شخصی خود را در توسعه این ارز دیجیتال گنجانده است. در حالی که افراد کلیدی شرکت فیسبوک، از جمله دیوید ونر مدیر مالی و شریل سندبرگ مدیر اجرایی، شک و تردید خود را در مورد این پروژه ابراز کرده اند.

با این حال، مشخصات دقیق لیبرا (Libra) هنوز منتشر نشده است و ممکن است حتی کمتر از این سطح باشد.

لیبرا فیسبوک: جهشی برای بیت کوین

هدف پروژه لیبرا این است که به جایگاه ارزهای دیجیتال کمک کند و به عنوان جایگزین بین المللی برای وی چت در چین و اپل پی در امریکا باشد.

به منظور دستیابی به چنین پروژه ای به نظر می رسد فیسبوک باید قوانین سخت احراز هویت (KYC)، ضد تقلب و جعل، ضد پولشویی و دستورالعمل های تایید هویت پیروی کند. تمام این موارد می تواند مانعی برای همه گیر شدن این پروژه توسط جامعه ارزهای دیجیتال سنتی که خواستار و دوستدار حفظ حریم خصوصی می باشند شود.

با این وجود ورود یکی از شرکت های بزرگ به صنعت ارزهای دیجیتال نور امیدی برای این حوزه می باشد به طوری که بیت کوین می تواند بیشترین منفعت را از این جریان ببرد.

بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال که توسط هیچ شخص و سازمانی کنترل نمی شود احتمالا اولین کوینی است که توسط لیبرا به کار می رود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها