پروژه‌ی مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون به زودی راه‌اندازی می‌شود

پروژه‌ی مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون به زودی راه‌اندازی می‌شود
خلاصه اخبار

این پروژه با هدف افزایش کاربران نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز، معرفی امکانات جدید و تقویت جایگاه ترون در بین دیگر رقیبان راه‌اندازی خواهد شد

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، هدف بنیاد ترون(Tron) این است که شاهد افزایش میزان استفاده از نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز(dApp) باشد و به مقیاس‌پذیرترین بلاک‌چین صنعت رمزارزی تبدیل شود. حال ترون قصد ارائه‌ی مجموعه‌ای از توسعه‌ها و ارتقاء‌ها را در فضای بلاک‌چین دارد که نشان می‌دهد که این شبکه یک شبکه‌ی قدرتمند در دنیای رقابتی امروز است.

پروژه‌ی مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون به زودی راه‌اندازی می‌شود

به رغم مهاجرت پراکنده‌ی توسعه‌دهندگان به سمت شبکه‌ی ترون در جهت استفاده از نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز آن، اکوسیستم بلاک‌چین همچنان به سمت هدف خود یعنی انتخاب برترین فضای غیرمتمرکز و ارائه‌ی تجربه‌ی اکوسیستمی بهتر برای توسعه‌دهندگان، گام برمیدارد.

براساس جدید‌ترین اخبار منتشر شده توسط هسته‌ی مرکزی این بنیاد، قرار است که ترون در روز ۳۰ام می پروژه‌ی مقیاس‌پذیری خود را منتشر کند.

این زنجیره‌ی غیرمتمرکز(DAppChain) با نام زنجیره‌ی جانبی یا side chain ترون خوانده می‌شود. علاوه بر این، عنصر ابتکاری SUNNetwork می‌باشد که برای افزایش مقیاس‌پذیری تکنولوژی بلاک‌چین ترون پیشنهاد شده است.

براساس گزارشاتی دیگری که امروز منتشر شده، SUNNetwork علاوه بر یک راه‌حل لایه‌ی دوم، قرار است که به غیر از زنجیره‌ی جانبی، با استفاده از زیرساخت‌های متقابل بین زنجیره‌ای و دیگر پروژه‌های مهم گسترش، تقویت شود.

استفاده از نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز ترون توسط صد‌ها میلیون نفر
آقای جاستین سان(Justin Sun) بنیانگذار و مدیرعامل فعلی ترون، قبلا تصور می‌کرد که این شبکه‌ی بلاک‌چینی به به شدت در حال رشد است و میزان استفاده از نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز آن از چند میلیون، به چند صد میلیون خواهد رسید.

آقای سان حین توضیح اهداف زنجیره‌ی جانبی، به این موضوع اشاره کرد.

پروژه‌ی مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون به زودی راه‌اندازی می‌شود


۳ ویژگی جدید این زنجیره‌ی جانبی

همانطور که گفته شد، این رنجیره‌ی جانبی که انتشار آن قریب‌الوقوع است، برای راه‌اندازی در ۳۰ام می برنامه‌ریزی شده و قرار است که تعداد ویژگی‌ قابل توجه به همراه داشته باشد. ادعا شده که این ویژگی‌های جدید قرار است شبکه‌ی ترون را ارتقاء داده و جایگاه بالاتری در میان رقبا برساند. در پست توییتری ذیل به سه ویژگی‌ مذکور اشاره شده است:

۳ ویژگی جدید این زنجیره‌ی جانبی

ظرفیت تراکنش‌های نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز به شدت افزایش می‌یابد: این موضوع قطعا باعث می‌شود که ترون در فضای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز پشرفت کند.
مصرف انرژی به شدت کاهش می‌یابد: هفتمین مورد از «اهداف توسعه‌ی پایدار» که مربوط به صرفه‌ جویی در انرژی می‌باشد. جهان به دنبال کاهش مصرف انرژی است تا یک محیط زیست سازگار باقی بماند. اگر ترون بتواند به یک شبکه‌ی بلاک‌چین دوستدار محیط زیست تبدیل شود، قطعا در زمان ساخت نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز به انتخاب اول توسعه‌دهندگان تبدیل خواهد شد.
افزایش امنیت و بهره‌وری از طریق روش‌های قابل تنظیم: تمام شبکه‌های بلاک‌چینی به سطح بالایی از امنیت و کارایی نیاز دارند تا بتوانند کاربران خود را حفظ کنند. افزایش امنیت و بهره‌وری به ترون کمک می‌کند تا در میان رقبای خود موقعیتی بهتر داشته باشد.

منبع: coinit.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.