پروژه‌های گازرسانی کشور در سال ۹۹ تشریح شد

پروژه‌های گازرسانی کشور در سال ۹۹ تشریح شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،  به گزارش شانا به نقل از شرکت منهدسی و توسعه گاز ایران، بهرام صلواتی درباره اجرای پروژه‌های گازرسانی در سیستان و بلوچستان گفت: توسعه شبکه‌های گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ و همچنین گازرسانی به 30 شهر و روستا، نیروگاه‌های چابهار و کنارک و کارخانه‌های ‌سیمان خاش و زابل از جمله تعهدات طرح هفتم و یازدهم سراسری است. وی ادامه داد: […]

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

 به گزارش شانا به نقل از شرکت منهدسی و توسعه گاز ایران، بهرام صلواتی درباره اجرای پروژه‌های گازرسانی در سیستان و بلوچستان گفت: توسعه شبکه‌های گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ و همچنین گازرسانی به 30 شهر و روستا، نیروگاه‌های چابهار و کنارک و کارخانه‌های ‌سیمان خاش و زابل از جمله تعهدات طرح هفتم و یازدهم سراسری است.

وی ادامه داد: اکنون اجرای هزار و 117 کیلومتر خط لوله در قالب 11 پروژه از جمله پروژه‌های زاهدان به زابل به طول 220 کیلومتر، ایرانشهر به چابهار حدود 300 کیلومتر و همچنین پروژه‌های خاش، میرجاوه، سیب، سوران و سراوان در شرق استان در مجموع به طول 597  کیلومتر در حال اجرا هستند.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تصریح کرد: افزون بر پروژه‌های فوق، 656 کیلومتر پروژه نیز در مجاورت شهرهای یادشده تعریف شده که اکنون در فاز طراحی قرار دارند و با به ثمر رسیدن این خطوط تکمیلی، باقی‌مانده شهرها و صنایع استان نیز از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد. 

اجرای هم‌زمان 8 پروژه تاسیسات تقویت فشار خطوط گاز در سال 99

صلواتی همچنین درباره پروژه انتقال حجم بالای تولیدات گاز عسلویه، گفت: افزون بر خطوط لوله باید ایستگاه‌های‌ تقویت فشار متعددی در فواصل معین احداث کرد تا زمینه لازم برای توزیع انرژی پاک و ارسال آن به مبادی مصرف مهیا شود. 

وی اظهار کرد: طرح تاسیسات تقویت فشار گاز در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در سال 98 روزهای پرکاری‌ ‌را سپری‌ کرد و کوشید با پایان موفق مراحل طراحی، انتخاب پیمانکار و تحصیل اراضی، زمینه لازم برای ورود هشت ایستگاه به فاز اجرا را فراهم کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران همچنین گفت: پروژه‌های نورآباد، دوراهان، پل کله، خورموج، برازجان، خیرگو، ارسنجان و آرادان 8 پروژه‌ای هستند که در سال 99 وارد مرحله خرید تجهیزات و کالا و اجرا می‌شوند و به این ترتیب رکورد بی‌نظیری در اجرای هم‌زمان چندین پروژه را در صنعت گاز شاهد خواهیم بود.  

قطعه نخست پروژه خط لوله بیدبلند – اهواز آماده تزریق گاز شد

صلواتی همچنین از تکمیل قطعه نخست خط لوله بیدبلند – اهواز تا انشعاب ماهشهر خبر داد و اظهار کرد: این خط آماده تزریق گاز است.

وی درباره وضع خط انتقال گاز نهم سراسری نیز گفت: خط نهم این قابلیت را دارد که روزانه 110 میلیون متر مکعب گاز را انتقال دهد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران یادآور شد: قطعه نخست بیدبلند – اهواز به طول 100 کیلومتر در حال اجرا است که 31 کیلومتر ابتدایی آن تا انشعاب ماهشهر به اتمام رسیده و آماده تزریق گاز است.