پرداخت 8900میلیارد تومان تسهیلات به خانه‌اولی‌ها

پرداخت 8900میلیارد تومان تسهیلات به خانه‌اولی‌ها
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن «هیبنا» ضمن اشاره به زمان شروع به‌کار صندوق پس‌انداز مسکن یکم که خرداد ماه سال ۹۴ بوده است، اعلام کرد: طی چهار سال اول فعالیت صندوق‌یکم نزدیک به ۵۹۵ هزار نفر در این صندوق افتتاح حساب و سپرده‌گذاری […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن «هیبنا» ضمن اشاره به زمان شروع به‌کار صندوق پس‌انداز مسکن یکم که خرداد ماه سال ۹۴ بوده است، اعلام کرد: طی چهار سال اول فعالیت صندوق‌یکم نزدیک به ۵۹۵ هزار نفر در این صندوق افتتاح حساب و سپرده‌گذاری انجام دادند که البته روند ورود خانه‌اولی‌ها به صندوق طی این مدت از رشد یکسان برخوردار نبوده است، بلکه در سال ۹۶ بیشترین حجم استقبال و تعداد ثبت‌نام و سپرده‌گذاری را در صندوق پس‌انداز مسکن یکم شاهد بودیم و البته در سال ۹۷ به دلیل رکود معاملات مسکن در تهران و شهرهای بزرگ از یکسو و رشد قیمت خانه از سوی دیگر، ورودی به صندوق یکم نیز تحت‌تاثیر قرار گرفت و در مقایسه با سال اوج (سال ۹۶) با کاهش مواجه شد.

رحیمی‌انارکی افزود: البته رشد استقبال از سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن یکم در شهرهای کوچک طی حداقل یک‌سال گذشته به‌قدری بوده که به لحاظ تعداد، امار ثبت‌نام ماهانه خانه‌اولی‌ها در شهرهای کوچک تقریبا با تهران در ماه‌های اخیر برابری می‌کند. مدیرعامل بانک مسکن در تشریح امارهای سالانه ثبت‌نام (ورودی) در صندوق پس‌انداز مسکن یکم گفت: در سال اول تاسیس و شروع به‌کار این صندوق -از خرداد تا پایان سال ۹۴- در مجموع ۴۰ هزار فقره حساب توسط متقاضیان استفاده از تسهیلات یکم در این صندوق افتتاح شد. در سال دوم یعنی سال ۹۵ نیز در مجموع ۱۲ ماه تعداد ۱۳۵ هزار فقره افتتاح حساب در صندوق یکم صورت گرفت. در سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز به ترتیب ۲۱۷ هزار فقره و ۱۸۳ هزار فقره افتتاح‌حساب در این صندوق انجام شد که مطابق روند ثبت‌نام در این ۴ سال، میزان افتتاح حساب خانه‌اولی‌ها و همچنین سایر متقاضیان واجد شرایط در این صندوق در سال ۹۶ بیش از سه سال دیگر بوده است. همچنین در بهار امسال نیز حدود ۱۹ هزار فقره حساب جدید از سوی متقاضیان در این صندوق افتتاح شد. به گزارش «هیبنا» در بافت‌های فرسوده برای استفاده از تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم نیازی به خانه‌اولی بودن متقاضی نیست. این صندوق در حال‌حاضر بیشترین سقف تسهیلات خرید مسکن را با کمترین نرخ سود به متقاضیان پرداخت می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.