پرداخت ١٦٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی ازسوی بانک صادرات

پرداخت ١٦٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی ازسوی بانک صادرات
خلاصه اخبار

حجم تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران در سال ٩٧ در حوزه‌های مختلف مسوولیت اجتماعی از ١٦٠ هزار میلیارد ریال فراتر رفت. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حمایت این بانک از بخش‌های مختلف جامعه به‌منظور ارتقای توان اقتصادی و کمک به اشتغال‌زایی و وضعیت معیشت در مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور طی سال ٩٧ نیز با اعطای بیش از ٢٠١ هزار فقره وام بالغ‌بر ١٦٠ هزار میلیارد ریال تداوم یافت.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، در این سال، اعطای وام قرض‌الحسنه در حوزه‌های مختلف مسوولیت اجتماعی از جمله ازدواج و تهیه جهیزیه، مشاغل خانگی (کمیته امداد، سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی)، وام مسکن اقشار ویژه، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بافت فرسوده شهری، درمان، ضروری، تحصیل، بازنشستگان کشوری، حوادث قهری، بنگاه‌های کوچک و متوسط و… همانند سال‌های قبل انجام شده است.

در این سال حمایت بانک صادرات ایران در پرداخت بالغ‌بر ١٨ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، موجب شد تا بیش از ١١٦ هزار نفر راهی خانه بخت شوند. این بانک همچنین در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی خود در سال گذشته، تعداد ٢٣ هزار و ٨٤٨ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی به معرفی‌شدگان کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به ارزش بیش از سه هزار و ٣١٠ میلیارد ریال پرداخت کرد. در این سال بیش از ٢٥ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط با رقمی نزدیک به ٨٠ هزار میلیارد ریال از تسهیلات حمایتی این بانک بهره‌مند شده‌اند که نقش مهمی در حفظ اشتغال و استمرار تولید داشته است.

تسهیلات حمایتی این بانک در سال ٩٧ در حوزه مسکن اقشار ویژه، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده اقشار نیازمند شهری و روستایی با اعطای بالغ‌بر ١٩ هزار فقره وام، از ٩ هزار و ٣٩١ میلیارد ریال گذشته است.

منبع: donya-e-eqtesad.com

برچسب‌ها