پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان
خلاصه اخبار

مدیرعامل صندوق بازنشستگی گفت: پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان در مرحله راستی‌آزمایی است و تا عید فطر، هزار نفر از آنها که سال گذشته عقدنامه خود را ارائه کردند وام خود را دریافت می‌کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، «سید میعاد صالحی» روز سه‌شنبه در حاشیه نشست شورای‌عالی رفاه و تامین اجتماعی که در وزارت تعاون برگزار شد، افزود: پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری با اولویت بازنشستگانی که کمترین درآمد را دارند انجام می‌شود.وی اظهار کرد: سامانه جذب نخبگان در راستای کیفی‌سازی نیروی انسانی امروز در صندوق بازنشستگی رونمایی می‌شود. در مدت ۲ هفته سامانه باز است تا افرادی که شرایط لازم برای حضور در پست‌های مدیریتی و هیات‌مدیره‌های شرکت‌های زیرمجموعه صندوق هستند ثبت‌نام کنند. به گفته وی سوابق کارهای اقتصادی و مدیریتی متقاضی، تحصیلات و آیین‌نامه احراز استعدادهای برتر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از شروط ثبت‌نام در این سامانه است و بر این اساس امتیازدهی می‌شود. صالحی درباره افزایش حقوق بازنشستگان کشوری گفت: افزایش سنواتی در بازنشستگان کشوری مبنای ۴۴۰ هزار تومان یا ۱۸ درصد است و هر کدام که بیشتر باشد به‌عنوان افزایش حقوق در نظر گرفته شده است.

وی افزود: علاوه‌بر آن برای همسان‌سازی مستمری بازنشستگان براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مبلغ پنج هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان کشوری و لشکری تعیین شده که ۳۲۵۰ میلیارد تومان برای بازنشستگان کشوری در سال ۹۸ تخصیص داده شده است. مدیرعامل صندوق بازنشستگی درباره عزل مدیری که ۳۰ میلیون تومان حقوق می‌گرفت، بیان کرد: یکی از مدیران هلدینگ مبلغ بیش از ۳۰ میلیون تومان دریافت می‌کرد و در راستای شفافیت و فسادستیزی، این مدیر برکنار شد.وی تاکید کرد: پنج گام برای شفافیت و فسادستیزی برنامه‌ریزی شده بود. گام اول برداشته شد و روزها و هفته‌های آتی چهار گام دیگر برمی‌داریم. صالحی افزود: در صندوق بازنشستگی برخی مدیران دیگر هم حقوق‌های بالاتر از ۳۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند من تاکید می‌کنم تمام مدیران عامل طبق قانون رعایت کنند.وی تصریح کرد: فشارهایی ممکن است وارد شود اما با حمایت‌های صورت گرفته امیدواریم این کار را انجام دهیم و رسانه‌ها می‌توانند کمک حال ما باشند.

برچسب‌ها