پرداخت تسهیلات جعاله بدون سپرده تا پایان خرداد

پرداخت تسهیلات جعاله بدون سپرده تا پایان خرداد
خلاصه اخبار

رئیس اداره‌کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده به‌عنوان تسهیلات مکمل خرید مسکن خبر داد. حسین حیدری، رئیس اداره‌کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا اعلام کرد: تسهیلات مکمل تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم شامل تسهیلات بدون سپرده انفرادی و زوجین که در سال گذشته به متقاضیان خرید مسکن با استفاده از این تسهیلات پرداخت می‌شد، برای سال‌جاری تا پایان خردادماه ۹۸ نیز تمدید شده است و متقاضیان دریافت و استفاده از این تسهیلات می‌توانند کماکان از آن بهره‌مند شوند.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وی توضیح داد: بر این اساس در سال‌جاری و فعلا تا پایان خردادماه ۹۸ متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق گواهی حق‌تقدم که اقدام به دریافت سقف این تسهیلات کنند، می‌توانند از تسهیلات بدون سپرده نیز به‌عنوان تسهیلات مکمل استفاده کنند؛ بنابر اعلام وی تسهیلات بدون سپرده برای متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم به‌صورت انفرادی ۱۰ میلیون تومان و برای زوجین ۲۰ میلیون تومان است. حیدری تاکید کرد: علت تمدید مجدد این تسهیلات برای متقاضیان تسهیلات خرید مسکن استقبال متقاضیان و درخواست آنها برای استفاده از تسهیلات مکمل است،چراکه آمارها نشان می‌دهد درصد بالایی از تسهیلات گیرندگان در سال گذشته که مشمول دریافت تسهیلات مکمل بدون سپرده نیز می‌شده‌اند از این تسهیلات استفاده کرده وبرای دریافت آن اقدام کرده‌اند؛ بنابراین پرداخت این تسهیلات به متقاضیان فعلا تا پایان بهار تمدید شده است.

House XXL


وی افزود: این تسهیلات به آن دسته از متقاضیانی تعلق می‌گیرد که اقدام به دریافت سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق کرده باشند و چنانچه تسهیلات متقاضی از سقف کمتر باشد مشمول دریافت این تسهیلات نخواهد شد؛ البته آمارها وروند پرداخت تسهیلات در سال گذشته نشان می‌دهد عمده متقاضیان از سقف تسهیلات استفاده کرده‌اند و بنابراین مشمول دریافت این تسهیلات بوده‌اند. حیدری همچنین از تمدید پرداخت تسهیلات جعاله مسکن تا سقف ۲۰ میلیون تومان تا پایان خردادماه ۹۸ خبر داد. همچنین در خبر دیگری مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اهمیت بخش مسکن و ساختمان در شرایط فعلی اقتصاد ایران، از تهیه بسته رونق‌زا برای این بخش از سوی کارشناسان بانک مسکن خبر داد. ابوالقاسم رحیمی‌انارکی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری بانک مسکن درباره بسته سیاستی-عملیاتی در حال تدوین در بانک گفت: کارشناسان بانک مسکن با تصمیم هیات‌مدیره بانک اقدام به تهیه و تدوین بسته سیاستی برای رونق بخشی به بازار مسکن کرده‌اند. این بسته طی چند روز آینده نهایی می‌شود و برای تصویب و عملیاتی شدن تحویل دولت و بانک مرکزی خواهد شد.مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه مطابق نظر کارشناسان اقتصادی، بخش مسکن کمترین تاثیرپذیری را از تحریم‌های ظالمانه دارد، افزود: بانک مسکن به‌دنبال نام‌گذاری سال ۹۸ به‌عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، وظیفه خود می‌داند در دو حوزه سیاست‌گذاری و عملیاتی، از طرق مختلف نسبت به خارج کردن بخش مسکن از رکود اقدامات لازم را انجام دهد؛ چراکه بخش مسکن یک بخش درون‌زا است بنابراین از پتانسیل بالایی در شرایط فعلی برای کمک به رشد اقتصادی و اشتغالزایی برخوردار است.

منبع: donya-e-eqtesad.com