پرداخت الکترونیک سامان به‌دنبال توقف چاپ رسیدهای تراکنش

پرداخت الکترونیک سامان به‌دنبال توقف چاپ رسیدهای تراکنش
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، به گزارش روابط ‌عمومی سپ، این شرکت به مشتریان خود پیشنهاد می‌کند از این پس برای تراکنش‌های موفق رسید اول را فقط روی کارتخوان رویت کنند و در صورت نیاز، دستور چاپ به دستگاه بدهند. مطابق این پیشنهاد مقرر می‌شود برای خریدهای زیر ۱۵هزارتومان رسید چاپ نشود […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، به گزارش روابط ‌عمومی سپ، این شرکت به مشتریان خود پیشنهاد می‌کند از این پس برای تراکنش‌های موفق رسید اول را فقط روی کارتخوان رویت کنند و در صورت نیاز، دستور چاپ به دستگاه بدهند. مطابق این پیشنهاد مقرر می‌شود برای خریدهای زیر ۱۵هزارتومان رسید چاپ نشود و برای تراکنش‌های ناموفق یا تراکنش‌های موفق بالای ۱۵هزارتومان همچنان رسید مانند روال قبل چاپ ‌شود.  برآورد کارشناس‌های شرکت پرداخت الکترونیک سامان نشان می‌دهد؛ در یک‌سال به‌طور متوسط برای کل تراکنش‌های انجام شده روی کارتخوان‌های کشور، نزدیک به ۱۰۰هزار اصله درخت برای تولید رول‌های کاغذی قطع می‌شود. عددی که با صرفه‌جویی در آن تحول شگرفی در حفظ محیط‌زیست و همین‌طور اقتصاد کشور ایجاد می‌شود.  مشتری‌های کارتخوان‌ها بهتر است بدانند که آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ رول‌های کارتخوان علاوه‌بر آلوده‌سازی شدید محیط‌زیست، برای سلامت جامعه هم مضر است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.