پربازده ‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری مختلط در هفته منتهی به هجدهم اسفند ماه 1397

پربازده ‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری مختلط در هفته منتهی به هجدهم اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال دوشنبه هر هفته پربازده ‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری مختلط فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

سیگنال دوشنبه هر هفته پربازده ‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری مختلط فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد. . در هفته گذشته به دلیل اینکه شاخص‌های بازار سرمایه روند نزولی داشته‌اند، فقط دو صندوق مختلط توانستند بازده مثبت کسب کنند.

پربازده ‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته، “تجربه ایرانیان” با 1.2 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 42.4 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  ” مشترک آسمان خاورمیانه” با 0.1 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته منفی 0.4 درصد بوده است.

در جدول زیر 2 صندوق مختلط که پربازده ‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته می‌باشند، آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 تجربه ایرانیان 1.2% 42.4% 1,935 کارگزاری بانک آینده
2 مشترک آسمان خاورمیانه 0.1% 64.9% 117 سبدگردان آسمان

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری مختلط با هم مقایسه شده‌اند: 


صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است.

در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند.

بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.