پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری بادرآمد ثابت در هفته منتهی به بیست و چهارم اسفند ماه 1397

پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری بادرآمد ثابت در هفته منتهی به بیست و چهارم اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال یکشنبه هر هفته پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

صندوق سرمایه‌ گذاری “مشترک صبای هدف” در در هفته منتهی به 24 اسفندماه 1397 با ثبت بازده 1 درصد رتبه برتر را در بین پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری بادرآمد ثابت کسب کرد. صندوق­ سرمایه‌ گذاری “با درآمد ثابت کوثر یکم” با کسب 0.9 درصد بازدهی در رتبه­ دوم بهترین عملکرد در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دارند. رتبه سوم پربازده‌ ترین صندوق بادرآمد ثابت هفته گذشته را نیز صندوق “مشترک افق کارگزاری بانک خاورمیانه” با 0.7 درصد بازدهی کسب کرده است. لازم به ذکر است میانگین بازده کل صندوق‌های بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه در هفته گذشه 0.5 درصد بوده است.  

در جدول زیر پنج صندوق پربازده با درآمد ثابت در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک صبای هدف 1.0% 19.3% 50 سبدگردان هدف
2 با درآمد ثابت کوثر یکم 0.9% 21.6% 59,227 کارگزاری آبان
3 مشترک افق کارگزاری بانک خاورمیانه 0.7% 20.9% 14,317 کارگزاری بانک خاورمیانه
4 ره آورد آباد مسکن 0.6% 20.0% 143,798 کارگزاری بانک مسکن
5 امین ملت 0.6% 21.1% 2,581 تامین سرمایه امین

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.