پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مختلط منتهی به 11 اسفند ماه 1397

پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مختلط منتهی به 11 اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال دوشنبه هر هفته پربازده ‌ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش سیگنال، پربازده ‌ترین صندوق‌ سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته ” تجربه ایرانیان” با 2.69 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 40.71 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  ” مشترک امین آوید” با 2.23 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق “مشترک پارس” با 1.61 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 0.4 درصد بوده است.

در جدول زیر  5 مورد از پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 تجربه ایرانیان 2.69% 40.71% 1,916 کارگزاری بانک آینده
2 مشترک امین آوید 2.23% 43.62% 155 کارگزاری امین آوید
3 مشترک پارس 1.61% 61.62% 95 کارگزاری آبان
4 مشترک سپهر آتی 1.11% 20.14% 140 تامین سرمایه سپهر
5 توسعه پست بانک 0.96% 32.91% 105 كارگزاري بانك توسعه صادرات

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط با هم مقایسه شده‌اند:


صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است. در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند.

بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.