پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397

پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397
خلاصه اخبار

سیگنال پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 که در بازار سرمایه فعال می‌باشند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سیگنال پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 که در بازار سرمایه فعال می‌باشند را مورد بررسی قرار می‌دهد. پربازده ‌ترین صندوق‌ سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 ، ” مختلط گوهر نفیس تمدن” با 98.4 درصد بازدهی بوده است. صندوق  “توسعه ممتاز” با 77.7 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده سال گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده است. سومین صندوق پربازده در بین صندوق‌های مختلط در سال گذشته “کارگزاری بانک تجارت” می‌باشد که توانسته است 76.1 درصد بازدهی را کسب کند. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در سال هزار و سیصد و نود و هفت، 61.4 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج صندوق مختلط از پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397، آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مختلط گوهر نفیس تمدن 98.4% 547 تامین سرمایه تمدن
2 توسعه ممتاز 77.7% 581 سبدگردان انتخاب مفید
3 کارگزاری بانک تجارت 76.1% 181 کارگزاری بانک تجارت
4 مشترک آسمان خاورمیانه 74.1% 125 سبدگردان آسمان
5 مشترک پارس 69.4% 103 کارگزاری آبان


در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 با هم مقایسه شده‌اند: 

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 با هم مقایسه شده‌اند:


صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است.
در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.