پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397

پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397
خلاصه اخبار

سیگنال پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397 که در بازار سرمایه فعال می‌باشند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سیگنال پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397 که در بازار سرمایه فعال می‌باشند را مورد بررسی قرار می‌دهد.  پربازده ‌ترین صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397، “ارمغان ایرانیان” با 24.1 درصد بازدهی بوده است. کسب چنین بازدهی برای صندوق با درآمد ثابت بازده خوبی به حساب می‌آید؛ زیرا صندوق‌های با درآمد ثابت کمترین ریسک را از بین سایر انواع صندوق‌ها دارند. صندوق  “ارزش آفرین گلرنگ ” با 23.9 درصد بازدهی، دومین صندوق پربازده از بین پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397 بوده است. سومین صندوق پربازده نیز “مشترک فراز اندیش نوین” می‌باشد که توانسته است 23.3 درصد بازدهی را کسب کند. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های با درآمد ثابت فعال در بازار سرمایه در سال گذشته 20.6 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج صندوق از پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397، آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 ارمغان ایرانیان 24.1% 170 تامین سرمایه نوین
2 ارزش آفرین گلرنگ 23.9% 529 مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی
3 مشترک فراز اندیش نوین 23.3% 1,427 تامین سرمایه نوین
4 گسترش فردای ایرانیان  23.0% 58,238 کارگزاری بانک آینده
5 امین آشنا ایرانیان 22.9% 17,869 سبدگردان سهم آشنا


در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397با هم مقایسه شده‌اند:

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال 1397با هم مقایسه شده‌اند:


صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت و سپرده بانکی می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.