پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به ششم اردیبهشت ماه 1398)

پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به ششم اردیبهشت ماه 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب سیگنال پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت را در یک هفته منتهی به 1398/02/06 مورد بررسی قرار می‌دهد.

صندوق سرمایه‌گذاری ” مشترک صبای هدف ” در هفته گذشته با ثبت بازده 0.9 درصد بیشترین بازده را در بین این صندوق‌ها ثبت کرد. بازدهی یک سال اخیر این صندوق نیز حدود 31.7 درصد بوده است.  صندوق‌ سرمایه‌گذاری ” ارزش آفرینان دی ” با کسب 0.7 درصد بازدهی در رتبه دوم بهترین عملکرد در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دارند. رتبه سوم پربازده‌ترین صندوق بادرآمد ثابت هفته گذشته را نیز صندوق ” پاداش سرمایه بهگزین ” با 0.6 درصد بازدهی کسب کرده است.

صندوق “مشترک صبای هدف” با اختلاف بیشتری نسبت به سایر صندوق‌ها جزو پربازده‌ترین صندوق هفته شده است. یکی از دلایل آن این است که خالص ارزش دارایی این صندوق به نسبت خالص ارزش دارایی سایر صندوق‌ها بسیار ناچیز است به طوری که خالص ارزش دارایی آن در تاریخ این گزارش 78 میلیارد ریال می‌باشد و این در حالی است که خالص ارزش دارایی صندوق “ارزش آفرینان دی” ، دومین صندوق پربازده، 47,022 میلیارد ریال می‌باشد. همچنین صندوق “مشترک صبای هدف” با وجود این‌که از نوع با درآمد ثابت می‌باشد بیش از 16 درصد دارایی خود را در سهام سرمایه‌گذاری کرده است و از این طریق توانسته است به چنین بازدهی دست پیدا کند.

در جدول زیر 5 صندوق پربازده با درآمد ثابت بادرآمد‌ثابت هفته منتهی‌به 1398/02/06 آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک صبای هدف 0.9% 31.7% 78 سبدگردان هدف
2 ارزش آفرینان دی 0.7% 20.0% 47,022 کارگزاری بانک دی
3 پاداش سرمایه بهگزین 0.6% 22.0% 4,062 سبدگردان پاداش سرمایه
4 امین سامان 0.6% 18.5% 994 تامین سرمایه امین
5 با درآمد ثابت گنجینه امید ایرانیان 0.5% 20.3% 24,678 تامین سرمایه امید

در نمودار زیر بازده پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد‌ثابت هفته منتهی‌به 1398/02/06 با هم مقایسه شده‌اند:

پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به ششم اردیبهشت ماه 1398)

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.