پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در سال 97

پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در سال 97
خلاصه اخبار

در این مطلب سیگنال پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در سال 97 را که در بازار سرمایه فعال می‌باشند، مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش سیگنال پربازده ترین صندوق‌ سرمایه‌گذاری قابل معامله در سال 97، “آرمان آتیه درخشان مس” با 121.6 درصد بازدهی بوده است. صندوق  “سپهر کاریزما” با 103.6 درصد بازدهی سالانه، دومین صندوق پربازده سال گذشته در بین صندوق‌های قابل معامله بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق “هستی بخش آگاه” با 94.7 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های قابل معامله فعال در بازار سرمایه در سال گذشته 56.4 درصد بوده است. صندوق‌های قابل معامله با توجه به این‌که شامل صندوق‌های سهامی، مختلط و با درآمد ثابت می‌باشند و میانگین بازده اعلام شده نیز شامل همه این صندوق‌ها می‌باشد، این بازدهی بیشتر از بازده صندوق‌های با درآمد ثابت و کمتر از بازده صندوق‌های سهامی‌ است.

در جدول زیر  5 مورد از پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در سال 97 آورده شده است. (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 آرمان آتیه درخشان مس 121.6% 289 تامین سرمایه تمدن
2 سپهر کاریزما 103.6% 478 سبدگردان کاریزما
3 هستی بخش آگاه 94.7% 191 کارگزاری آگاه
4 توسعه اندوخته آینده 91.7% 324 سبدگردان انتخاب مفید
5 تجارت شاخصی کاردان 85.9% 281 تامین سرمایه کاردان

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله با هم مقایسه شده‌اند:

پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در سال 97

واحدهای سرمایه‌گذاری این نوع از صندوق‌ها در بورس مورد معامله قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کافی است مانند سایر سهام شرکت‌های فعال در بورس، از طریق کد بورسی سفارش خرید واحدهای سرمایه‌گذاری برای این صندوق‌ها ارائه شود. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باید برای هر سفارش واحدهای سرمایه‌گذاری جدید صادر گردد و به منظور برداشت وجوه سرمایه‌گذاری شده، باید واحدهای سرمایه‌گذاری صادر شده ابطال گردند. صندوق‌های قابل معامله خود انواع مختلفی ازجمله صندوق‌های قابل معامله سهامی، مختلط  و با درآمد ثابت می‌باشند. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله خریدوفروش آسان واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها است. قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها از طریق عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.