معرفی پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری قابل معامله (هفته منتهی به 25 فروردین ماه 1398)

معرفی پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری قابل معامله (هفته منتهی به 25 فروردین ماه 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب سیگنال پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری قابل معامله در هفته منتهی به 25 فروردین ماه 1398 را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش سیگنال، پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری قابل معامله در هفته گذشته “سپهر کاریزما” با 7.4 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 119.8 درصدی را ثبت کرده است. صندوق سرمایه گذاری “هستی بخش آگاه” با 6.3 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های قابل معامله بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق “افق ملت” با 6 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های قابل معامله فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 2.9 درصد بوده است.

در جدول زیر  پنج مورد از پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری قابل معامله هفته منتهی به 25/01/1398 آورده شده است. (برگرفته از سامانه رسام؛ رصد سیستمی اطلاعات مالی):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 سپهر کاریزما 7.4% 119.8% 566 سبدگردان کاریزما
2 هستی بخش آگاه 6.3% 108.8% 203 کارگزاری آگاه
3 افق ملت 6.0% 0.0% 221 تأمین سرمایه بانک ملت
4 آرمان آتیه درخشان مس 4.9% 134.6% 304 تامین سرمایه تمدن
5 تجارت شاخصی کاردان 4.8% 95.2% 294 تامین سرمایه کاردان

در نمودار زیر پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری قابل معامله در هفته منتهی به 25 فروردین ماه 1398 با یکدیگر مقایسه شده اند:

معرفی پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری قابل معامله (هفته منتهی به 25 فروردین ماه 1398)

واحدهای سرمایه گذاری این نوع از صندوق‌ها در بورس مورد معامله قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه گذاری در این صندوق ها کافی است مانند سایر سهام شرکت‌های فعال در بورس، از طریق کد بورسی سفارش خرید واحدهای سرمایه گذاری برای آنها ارائه شود. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در سایر صندوق های سرمایه گذاری مشترک باید برای هر سفارش، واحدهای سرمایه گذاری جدید صادر گردد و به منظور برداشت وجوه سرمایه گذاری شده، باید واحدهای سرمایه گذاری صادر شده ابطال گردند.

صندوق‌های قابل معامله خود انواع مختلفی از جمله صندوق های قابل معامله سهامی، مختلط و با درآمد ثابت می‌باشند. یکی از مزایای سرمایهگذاری در صندوق‌های قابل معامله خرید و فروش آسان واحد سرمایه گذاری این صندوق‌ها است. قیمت هر واحد سرمایه گذاری این صندوق ها از طریق میزان عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.