پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سهامی هفته منتهی به 1398/2/10

پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سهامی هفته منتهی به 1398/2/10
خلاصه اخبار

سیگنال پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری سهامی هفته منتهی به 10/02/1398 را که بازار سرمایه فعال می‌باشند، مورد بررسی قرار می‌دهد.

سیگنال پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سهامی هفته منتهی به 10/02/1398 را که بازار سرمایه فعال می‌باشند، مورد بررسی قرار می‌دهد. به گزارش رسام صندوق ” مشترک کاریزما” در این هفته با 11.4 درصد بازدهی توانست در صدر صندوق‌های پربازده سهامی بنشیند. کسب چنین بازدهی برای بازده یک هفته عملکرد خوبی به حساب می‌آید. این صندوق در سال گذشته بازده 171.5 درصدی را ثبت کرده است. صندوق ” مشترک بورسیران” با ثبت بازده  10.4 درصد دومین صندوق و صندوق ” مشترک بانک خاورمیانه” با 9.8 درصد بازدهی سومین صندوق با عملکرد مثبت بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی بوده است. در هفته منتهی به دهم اردیبهشت‌ماه 1398 میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی فعال در بازار سرمایه 7.3 درصد بوده است.

سهام عمده‌ترین دارایی صندوق‌های سهامی است، به طوری که بیش از 70 درصد از دارایی‌های صندوق‌ها را شامل می‌شود. در مورد صندوق‌های پربازده این هفته این رقم به بالای 95 درصد رسیده است. یعنی صندوق‌های پربازده هفته گذشته بیش از 95 درصد دارایی‌های خود را در سهام سرمایه‌گذاری کرده‌اند. صنایع فلزات اساسی، محصولات غذایی به جز قند و شکر و بانک در پرتفوی این صندوق‌ها جزوه 5 صنعت با بیشترین درصد سرمایه‌گذاری بوده‌اند. این صنایع در هفته گذشته رشد قابل توجهی داشته و به تبع آن این صندوق‌ها نیز بازده‌های خوبی کسب کرده‌اند.

در جدول زیر 5 مورد از پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سهامی هفته منتهی به 10/02/1398 آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

در نمودار زیر پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری سهامی هفته منتهی به 1398/2/10 با هم و با بازده بورس و فرابورس مقایسه شده‌اند:

پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری سهامی

صندوق‌های سهامی وجوه دریافت شده از سرمایه‌گذاران را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق ‌بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، این نوع صندوق‌ها باید حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های تحت تملک خود را در سهام و حق تقدم سرمایه‌گذاری کنند. برای سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سهامداری ‌باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌گذاران بازده بالاتری را نیز انتظار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.