پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری سهامی سال 97

پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری سهامی سال 97
خلاصه اخبار

سیگنال پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری سهامی سال 97 فعال در بازار سرمایه را در سال هزار و سیصد و نود و هفت مورد بررسی قرار می‌دهد.

سیگنال پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری سهامی سال 97 فعال در بازار سرمایه را در سال هزار و سیصد و نود و هفت مورد بررسی قرار می‌دهد. به گزارش رسام‌ صندوق “مشترک دماسنج” در این سال با 169.7 درصد بازدهی توانست در صدر صندوق‌های پربازده سهامی بنشیند. کسب چنین بازدهی برای بازه زمانی یک ساله عملکرد خوبی به حساب می‌آید. صندوق “سهم آشنا” با ثبت بازده 142.3 درصد دومین صندوق و صندوق “مشترک نوید انصار” با 126.1 درصد بازدهی سومین صندوق با عملکرد مثبت بین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری سهامی بوده است. در سال هزار و سیصد و نود و هفت میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی فعال در بازار سرمایه 87.3 درصد بوده است.

در جدول زیر  5 مورد از پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری سهامی سال 97 آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌ گذاری):

ردیف نام صندوق بازده سال 97
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک دماسنج 169.7% 189 کارگزاری بورسیران
2 سهم آشنا 142.3% 359 سبدگردان سهم آشنا
3 مشترک نوید انصار 126.1% 162 کارگزاری بانک انصار
4 مشترک کاریزما 122.5% 191 سبدگردان کاریزما
5 مشترک یکم اکسیر فارابی 122.2% 318 کارگزاری فارابی


در نمودار زیر پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری سهامی سال 97 با هم مقایسه شده‌اند:

در نمودار زیر پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری سهامی سال 97 با هم مقایسه شده‌اند:


صندوق‌های سهامی وجوه دریافت شده از سرمایه‌ گذاران را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق ‌بهادار سرمایه‌ گذاری می‌کند. بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، این نوع صندوق‌ها باید حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های تحت تملک خود را در سهام و حق تقدم سرمایه‌ گذاری کنند. برای سرمایه‌ گذارانی که علاقه‌مند به سهامداری ‌باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌ گذاران بازده بالاتری را نیز انتظار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.