پربازده‌ ترین صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری مختلط در ماه منتهی به ششم اسفند ماه 1397

پربازده‌ ترین صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری مختلط در ماه منتهی به ششم اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال پربازده‌ترین صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مختلط فعال در بازار سرمایه را در طول یک ماه گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

سیگنال پربازده‌ترین صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مختلط فعال در بازار سرمایه را در طول یک ماه گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد. صندوق “تجربه ایرانیان ” بیشترین بازدهی را در ماه گذشته ثبت کرده است. این صندوق به عملکرد 10 درصد بازدهی ماهانه دست پیدا کرد. همچنین بازده این صندوق در یک سال گذشته 42.48 درصد می‌باشد که اگر این روند را ادامه دهد می‌تواند رکوردهای خوبی را ثبت کند. صندوق “توسعه ممتاز” با 3.56 درصد بازدهی دومین صندوق با عملکرد خوب در بین صندوق‌های سهامی بوده است و صندوق “کارگزاری بانک تجارت” با ثبت بازده 3.06 درصد در هفته گذشته، مقام سوم را در بین صندوق‌های مختلط داشته است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در ماه گذشته 1.52 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده ماه گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 تجربه ایرانیان 10.00% 42٫48 % 1,936 کارگزاری بانک آینده
2 توسعه ممتاز 3٫56 % 65٫25 % 527 سبدگردان انتخاب مفید
3 کارگزاری بانک تجارت 3٫06 % 66٫52 % 167 کارگزاری بانک تجارت
4 مشترک آسمان خاورمیانه 2٫71 % 63٫94 % 121 سبدگردان آسمان
5 مشترک پارس 1٫97 % 62٫80 % 95 کارگزاری آبان

در نمودار زیر پر بازده‌ ترین صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری مختلط با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است.

در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.