پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت در هفته منتهی به دهم اسفند ماه 1397

پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت در هفته منتهی به دهم اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال یکشنبه هر هفته پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش سیگنال، صندوق سرمایه‌گذاری “مشترک صبای هدف” در در هفته منتهی به 10 اسفندماه 1397 با ثبت بازده 1.03 درصد رتبه برتر را در بین پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت کسب کرد. صندوق­ سرمایه‌ گذاری “با درآمد ثابت کوثر یکم” با کسب 0.92 درصد بازدهی در رتبه­ دوم بهترین عملکرد در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دارند. رتبه سوم پربازده‌ ترین صندوق بادرآمد ثابت هفته گذشته را نیز صندوق “حکمت آشنا ایرانیان” با 0.66 درصد بازدهی کسب کرده است. لازم به ذکر است میانگین بازده کل صندوق‌های بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه در هفته گذشه 0.43 درصد بوده است.  

در جدول زیر پنج صندوق پربازده با درآمد ثابت در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک صبای هدف 1.03% 16.52% 47 سبدگردان هدف
2 با درآمد ثابت کوثر یکم 0.92% 21.53% 58,566 کارگزاری آبان
3 حکمت آشنا ایرانیان 0.66% 21.88% 5,045 کارگزاری سهم آشنا
4 ارزش آفرین گلرنگ 0.60% 24.86% 423 مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی
5 ارمغان ایرانیان 0.59% 22.92% 294 تامین سرمایه نوین

در نمودار زیر پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.