پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به بیست و هشتم اسفندماه 1397

پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به بیست و هشتم اسفندماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال دوشنبه هر هفته پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

پربازده‌ترین صندوق‌ سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته گذشته، “توسعه اندوخته آینده” با 5.7 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 82.9 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  “شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه” با 5.5 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های قابل معامله بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق “آسمان آرمانی سهام” با 5.4 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های قابل معامله فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 2.5 درصد بوده است.

در جدول زیر  پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته گذشته آورده شده است. در هفته گذشته به دلیل این‌که نماگرهای بازار سرمایه روند صعودی داشتند، صندوق‌های قابل معامله سهامی جزو پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله قرار گرفته‌اند. (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 توسعه اندوخته آینده 5.7% 82.9% 306 سبدگردان انتخاب مفید
2 شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه 5.5% 69.2% 242 کارگزاری فیروزه آسیا
3 آسمان آرمانی سهام 5.4% 56.4% 143 سبدگردان آسمان
4 هستی بخش آگاه 5.3% 89.3% 175 کارگزاری آگاه
5 سپهر کاریزما 5.2% 91.1% 448 سبدگردان کاریزما

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله با هم مقایسه شده‌اند:

واحدهای سرمایه‌گذاری این نوع از صندوق‌ها در بورس مورد معامله قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کافی است مانند سایر سهام شرکت‌های فعال در بورس، از طریق کد بورسی سفارش خرید واحدهای سرمایه‌گذاری برای این صندوق‌ها ارائه شود. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باید برای هر سفارش واحدهای سرمایه‌گذاری جدید صادر گردد و به منظور برداشت وجوه سرمایه‌گذاری شده، باید واحدهای سرمایه‌گذاری صادر شده ابطال گردند. صندوق‌های قابل معامله خود انواع مختلفی ازجمله صندوق‌های قابل معامله سهامی، مختلط  و با درآمد ثابت می‌باشند. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله خریدوفروش آسان واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها است. قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها از طریق عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.