پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری سهامی در هفته منتهی به 14 اسفند ماه 1397

پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری سهامی  در هفته منتهی به 14 اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال شنبه هر هفته پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری سهامی فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از رسام، صندوق ” اندیشه خبرگان سهام” در این هفته با 2.1 درصد بازدهی توانست در صدر صندوق‌های پربازده سهامی بنشیند. کسب چنین بازدهی برای بازده یک هفته عملکرد خوبی به حساب می‌آید. این صندوق در سال گذشته بازده 86.5 درصدی را ثبت کرده است. صندوق ” سهم آشنا” با ثبت بازده  1.3 درصد دومین صندوق و صندوق ” سهام بزرگ کاردان” با 0.6 درصد بازدهی سومین صندوق با عملکرد مثبت بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی بوده است. در هفته منتهی به چهاردهم اسفند ماه 1397 میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی فعال در بازار سرمایه منفی 0.6 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری سهامی در هفته گذشته آورده شده است: (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری)

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 اندیشه خبرگان سهام 2.1% 86.5% 60 کارگزاری خبرگان سهام
2 سهم آشنا 1.3% 110.7% 290 سبدگردان سهم آشنا
3 سهام بزرگ کاردان 0.6% 33.1% 58 تامین سرمایه کاردان
4 بانک توسعه تعاون 0.5% 84.1% 159 کارگزاری بانک رفاه کارگران
5 مشترک توسعه ملی 0.2% 92.6% 186 کارگزاری بانک ملی ایران

در نمودار زیر پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری سهامی با هم مقایسه شده‌ اند:

صندوق‌های سهامی وجوه دریافت شده از سرمایه‌گذاران را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق ‌بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، این نوع صندوق‌ها باید حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های تحت تملک خود را در سهام و حق تقدم سرمایه‌گذاری کنند. برای سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سهامداری ‌باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌گذاران بازده بالاتری را نیز انتظار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.