پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت در هفته منتهی به هفدهم اسفند ماه 1397

پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت در هفته منتهی به هفدهم اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال یکشنبه هر هفته پربازده‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

صندوق سرمایه‌گذاری “دوم اکسیر فارابی” در در هفته منتهی به 17 اسفندماه 1397 با ثبت بازده 0.54 درصد رتبه برتر را در بین پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت کسب کرد. صندوق­ سرمایه‌گذاری “مشترک گنجینه الماس پایدار” با کسب 0.53 درصد بازدهی در رتبه­ دوم بهترین عملکرد در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دارند.

رتبه سوم پربازده‌ترین صندوق بادرآمد ثابت هفته گذشته را نیز صندوق “نهال سرمایه ایرانیان” با 0.52 درصد بازدهی کسب کرده است. لازم به ذکر است میانگین بازده کل صندوق‌های بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه در هفته گذشه 0.33 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج صندوق پربازده با درآمد ثابت در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 دوم اکسیر فارابی 0.54% 22.1% 569 کارگزاری فارابی
2 مشترک گنجینه الماس پایدار 0.53% 21.6% 531 سبدگردان الماس
3 نهال سرمایه ایرانیان 0.52% 22.3% 622 تامین سرمایه نوین
4 حکمت آشنا ایرانیان 0.51% 22.2% 4,952 کارگزاری سهم آشنا
5 مشترک فراز اندیش نوین 0.48% 23.4% 1,327 تامين سرمايه نوين

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند؛ زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.