پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به نوزدهم اسفند ماه 1397

پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به نوزدهم اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال سه شنبه هر هفته پربازده‌ترین صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش سیگنال، پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته گذشته، صندوق سپهر کاریزما با 2.9 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 81.1 درصدی را ثبت کرده است. صندوق هستی بخش آگاه با 1.8 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های قابل معامله بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق آسمان آرمانی سهام با 1.7 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های قابل معامله فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 0.55 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری) :

ردیف نام صندوقبازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 سپهر کاریزما 2.9% 81.1% 275 سبدگردان کاریزما
2 هستی بخش آگاه 1.8% 79.8% 166 کارگزاری آگاه
3 آسمان آرمانی سهام 1.7% 48.0% 136 سبدگردان آسمان
4 توسعه اندوخته آینده 1.7% 70.9% 290 سبدگردان انتخاب مفید
5 تجارت شاخصی کاردان 1.1% 61.9% 247 تامین سرمایه کاردان

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله با هم مقایسه شده‌اند:

پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به نوزدهم اسفندماه 1397

واحدهای سرمایه‌گذاری این نوع از صندوق‌ها در بورس مورد معامله قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کافی است مانند سایر سهام شرکت‌های فعال در بورس، از طریق کد بورسی سفارش خرید واحدهای سرمایه‌گذاری برای این صندوق‌ها ارائه شود. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باید برای هر سفارش واحدهای سرمایه‌گذاری جدید صادر گردد و به منظور برداشت وجوه سرمایه‌گذاری شده، باید واحدهای سرمایه‌گذاری صادر شده ابطال گردند.

صندوق‌های قابل معامله خود انواع مختلفی ازجمله صندوق‌های قابل معامله سهامی، مختلط  و با درآمد ثابت می‌باشند. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله خریدوفروش آسان واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها است. قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها از طریق عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.