پربازده‌ ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی در هفته منتهی به هفتم اسفند ماه 1397

پربازده‌ ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی در هفته منتهی به هفتم اسفند ماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال شنبه هر هفته پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

سیگنال شنبه هر هفته پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد. . به گزارش رسام صندوق ” مشترک آگاه ” در این هفته با 7.12 درصد بازدهی توانست در صدر صندوق‌های پربازده سهامی بنشیند. کسب چنین بازدهی برای بازده یک هفته عملکرد خوبی به حساب می‌آید. این صندوق در سال گذشته بازده 81.71 درصدی را ثبت کرده است. صندوق ” مشترک آسمان یکم ” با ثبت بازده  7.11 درصد دومین صندوق و صندوق ” مشترک توسعه ملی ” با 6.65 درصد بازدهی سومین صندوق با عملکرد مثبت بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی بوده است. در هفته منتهی به هفتم اسفند ماه 1397 میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی فعال در بازار سرمایه 3.61 درصد بوده است.

در جدول زیر  5 مورد از پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک آگاه 7.12% 81.71% 155 کارگزاری آگاه
2 مشترک آسمان یکم 7.11% 55.87% 41 سبدگردان آسمان
3 مشترک توسعه ملی 6.65% 90.35% 46 کارگزاری بانک ملی ایران
4 مشترک کارگزاری بانک ملی ایران 6.56% 91.21% 127 کارگزاری بانک ملی ایران
5 مشترک عقیق 6.12% 64.99% 136 کارگزاری آگاه

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های سهامی وجوه دریافت شده از سرمایه‌گذاران را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق ‌بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، این نوع صندوق‌ها باید حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های تحت تملک خود را در سهام و حق تقدم سرمایه‌گذاری کنند. برای سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سهامداری ‌باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌گذاران بازده بالاتری را نیز انتظار دارند.برای مشاهده و مقایسه صندوق های سرمایه گذاری می توانید از اپلیکیشن سیگنال هم استفاده کنید.