پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته منتهی به چهارم اسفندماه 1397

پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته منتهی به چهارم اسفندماه 1397
خلاصه اخبار

سیگنال پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت فعال در بازار سرمایه را در طول یک ماه گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد.

پربازده‌ترین صندوق‌ سرمایه گذاری با درآمدثابت در ماه گذشته، ” مشترک نوین نگر آسیا” با 2.17 درصد بازدهی بوده است که این بازدهی معادل بیش از 26 درصد بازده سالانه می‌باشد. صندوق  ” مشترک صبای هدف” با 1.96 درصد بازدهی ماهانه، دومین صندوق پربازده ماه گذشته در بین صندوق‌های با درآمد ثابت بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق ” گسترش فردای ایرانیان ” با 1.95 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های با درآمد ثابت فعال در بازار سرمایه در ماه گذشته 1.36 درصد بوده است.

در جدول زیر  5 مورد از پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌ گذاری):

ردیف نام صندوق بازده ماه گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک نوین نگر آسیا 2٫17 % 14٫45 % 102 سبدگردان نوین نگر آسیا
2 مشترک صبای هدف 1٫96 % 16٫05 % 48 سبدگردان هدف
3 گسترش فردای ایرانیان  1٫95 % 23.00% 57,844 کارگزاری بانک آینده
4 ارزش آفرینان دی 1٫93 % 20٫93 % 48,020 کارگزاری بانک دی
5 امین آشنا ایرانیان 1٫93 % 22٫82 % 15,708 کارگزاری سهم آشنا

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشند. این صندوق‌ها با وجود اینکه ریسک خیلی پایینی دارند معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را برای سرمایه‌ گذاران به ارمغان می‌آورند. زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افرادی صورت می‌گیرد که دارای تجربه و دانش بالایی در حوزه بازارهای مالی هستند و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری توسط این افراد انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند.

این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.