دلایل پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در آسیا و آفریقا

دلایل پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در آسیا و آفریقا

وقتی صحبت از رشد پذیرش رمزارزها می شود، آفریقا و آسیا در جهان پیشتاز هستند:

از 10 کشور برتر رتبه بندی شده بر اساس پذیرش کریپتو در سال 2021، شش کشور در آفریقا یا آسیا هستند.

در مجموع 105.6 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده در آفریقا بین جولای 2020 تا ژوئن 2021 مبادله شد که نرخ رشد سالانه 1200 درصدی را نشان می دهد. معاملات P2P بر حجم معاملات غالب است:

32 درصد از نیجریه‌ای‌ها و 21 درصد از ویتنامی‌ها در سال 2020 صاحب ارزهای دیجیتال بودند ، اولین و دومین نرخ بالا در جهان و به طور قابل‌توجهی بالاتر از 6 درصدی ایالات متحده.

محرک های اصلی این رونق نیازهای روشن و برآورده نشده این بازارها از جمله:

نبود زیرساخت های مالی

آفریقا و آسیا بدون بانک ترین قاره ها هستند. تقریباً 70٪ از بزرگسالان در کشورهایی مانند ویتنام و مراکش حساب بانکی ندارند .

در عین حال ضریب نفوذ موبایل در آفریقا 44 درصد و در منطقه آسیا و اقیانوسیه 42 درصد است. ماهیت غیرمتمرکز کریپتو باعث می‌شود زیرساخت‌های مالی زائد شود، در حالی که مردم از تلفن همراه خود برای پرداخت مستقیم و تجارت با دیگر دارندگان کیف پول کریپتو استفاده می‌کنند.

ارزهای ناپایدار

بسیاری از کشورهای آسیایی و آفریقایی در 5 سال گذشته شاهد کاهش قابل توجه ارزش پول بوده اند. از سوی دیگر، در مدت مشابه، بیت کوین و اتر به ترتیب بیش از 500 درصد و 2900 درصد افزایش یافتند. بسیاری از مردم برای غلبه بر تورم، افزایش درآمد و حفظ قدرت خرید دارایی های خود به دارایی های رمزنگاری شده اند.

حواله های گران قیمت

حواله های خارج از کشور بخش مهمی از اقتصاد بسیاری از کشورهای آسیایی و آفریقایی است ، 10٪ از تولید ناخالص داخلی در فیلیپین و 8٪ در مصر را تشکیل می دهد. کشورهای جنوب صحرای آفریقا با بیش از 8 درصد بالاترین هزینه حواله را در جهان دارند. این باعث شده است که بسیاری از کارمزدهای بالا را دور بزنند و حواله ها را مستقیماً P2P از طریق کیف پول های کریپتو منتقل کنند.

این رشد خارق العاده با روندی به همان اندازه قدرتمند همراه شده است ، رونق در ضریب نفوذ تلفن همراه و نرخ استفاده از برنامه های تلفن همراه:

  • آسیا اکنون ۶۴ درصد از دانلودهای جهانی اپلیکیشن موبایل را به خود اختصاص داده است.
  • تعداد مشترکین موبایل آفریقایی از 477 میلیون در سال 2019 به 678 میلیون در سال 2025 افزایش خواهد یافت ، بیش از 40 درصد افزایش، معادل 201 میلیون نفر دیگر.
  • از نیمه اول 2020 تا نیمه اول 2021، تعداد نصب اپلیکیشن های موبایل در آفریقا 41 درصد افزایش یافته است.

در بالای هرم برنامه های تلفن همراه، برنامه های پیام رسانی قرار دارند:

  • واتس اپ با ضریب نفوذ 97 درصد در کنیا و 95 درصد در نیجریه، محبوب ترین اپلیکیشن آفریقا است.
  • وی چت با بیش از 23 میلیارد کاربر فعال ماهانه، محبوب ترین برنامه آسیایی است.

با کـانــــال تلگــــــرام ارزدیجیتــال سیگنـــال همــــراه ما باشید